– Що стосується давніх часів, то я з тобою можу погодитися, – перебила Лара, – але зараз? Адже в наш час чоловіки не гинуть так масово на війні, кількість чоловічого населення приблизно дорівнює жіночому, принаймні в молодому віці.
– У нашому світі жінці важко прожити самій, без чоловіка: 70% жінок не працюють, багато хто з них не має освіти, крім початкової. Знову ж-таки, що робити вдовам, сиротам, негарним жінкам чи тим хто має фізичні вади? Такі жінки можуть стати другою, третьою чи четвертою дружиною. Якби можна було мати тільки одну дружину, в Єгипті досить багато молодих і вродливих дівчат для цього, в інших жінок шансів вийти заміж просто не буде. І потім, Іслам – це справедлива релігія, яка велить ставитися до всіх дружин однаково: однакова кількість грошей і подарунків, однакове житло і забезпечення, однакова кількість днів для сексу, і кожну дружину чоловік повинен любити теж однаково.
– Хіба це можливо?! Немає однакових людей, не можна любити всіх однаково… хіба що тільки матір своїх власних дітей. І то не факт!
– Так, це дуже складно. Тому в Корані написано, що якщо не можеш дотримуватися цих правил, то й не одружуйся. Ображати дружин несправедливістю – це теж великий гріх. Тому в наш час це рідкісне явище: не кожен чоловік може собі дозволити утримувати дві сім'ї, не кажучи вже про три чи чотири. Якщо таке й трапляється, то це намагаються тримати в секреті, бо сучасні жінки далеко не з радістю зустрічають новину про нову дружину власного чоловіка і мають повне право подати на розлучення. Скажімо так, що це явище переважно зустрічається у селах, або в тих випадках, коли можна приховати цей факт: наприклад, чоловік працює в іншому місті чи країні і має там сім'ю, а на вихідні та у відпустку їздить до першої дружини, яка ні про що не підозрює.
– Як на мене, це дуже витончений вид зради в межах закону, – заявила Лара.
– Ну, а ти як, мрієш про 4-х дружин? – підморгнула Ксенія.
– Мріють усі, особливо в молодості, та може і в старості теж, – засміявся Ясин. – Не мудро це заперечувати! Але життя розставляє все на свої місця. Тут і вперше складно одружитися: жодна дівчина, яка себе поважає, не вийде заміж за чоловіка, у якого немає власного житла. Як і скрізь, у Єгипті – це дороге задоволення, тому багато хто одружується пізно, поки не заробить необхідну суму на купівлю квартири чи будинку.
– Вважаю це дуже розумним. А ти теж тут для того, щоб заробити собі на квартиру? – Лара хитро подивилася на хлопця.
– Ні, мені пощастило: