Дякую за запізнення: керівництво для оптимістів сучасності. Томас Фридман. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Томас Фридман
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Серия:
Жанр произведения: Документальная литература
Год издания: 2016
isbn: 978-617-12-5826-6, 978-617-12-5825-9, 978-617-12-5827-3
Скачать книгу
як плода розумової діяльності у друкованій формі. Тепер відбувається така сама революція на стероїдах, і це впливає на всі аспекти життя людини.

      І ми знаходимося наприкінці початку. Hadoop з’явився тому, що закон Мура здешевив чипи апаратного збереження інформації, бо впевнений у собі Google поділився деякими стрижневими ідеями й дозволив спільноті відкритого коду випробувати себе й наздогнати та зробити великий стрибок уперед, а спільнота відкритого коду через Hadoop не схибила. Накопичувач Hadoop із відкритим кодом не був чистим клоном Google, і на сьогодні він у кількох напрямах творчо перероблений. Як каже Каттінг: «Ідеї важливі, але не менш важливі й способи донести їх до людей. Науково-дослідний центр компанії Xerox у Пало-Алто винайшов графічний інтерфейс користувача з вікнами й мишкою, мережеву робочу станцію, лазерний друк тощо. Проте набагато більше вдосконалень зробили Apple та Microsoft, щоб ці ідеї змінили світ».

      Саме так Hadoop зробив революцію великих даних – за допомогою Google, який за іронією долі тепер має намір запропонувати власні інструменти великих даних людям у вигляді бізнесової пропозиції, відколи Hadoop злагодив усю цю нову галузь.

      «Google живе на кілька років наперед, – підсумував Каттінг, – і надсилає нам із майбутнього ці публікації, а ми за ним підтягуємося, а вони, своєю чергою, ідуть за нами, і все це тепер перетворюється на двобічний зв’язок».

      У бізнесі нині всі переймаються великими даними, принаймні ті компанії, які хочуть вижити.

      «Дані – це нова нафта, – пояснив Браян Кшаніч, виконавчий директор Intel. – Її використовували скрізь: в автопромі, у пластмасах, хімікатах, електрифікації та транспорті». І її інфраструктура давала величезний зиск, – це судна, нафтогони, нафтопереробні заводи та автозаправки, які переміщували нафту. Нафта та газ є в усіх аспектах життя й торгівлі.

      «Тепер так можна сказати і про дані», – додав Кшаніч. Проте замість нафтових свердловин – це мікрочипи та сервери, замість рафінерій – центри оброблення даних та програмне забезпечення, замість нафтогонів – широка смуга й оптоволоконні кабелі, але дані, які вони видобувають, сповнюють усі аспекти життя та комерції.

      І так само, як і з нафтою, ті, хто найвправніше добуває дані, накопичує їх, зберігає, а потім використовує для створення штучного інтелекту, ті, хто має можливість аналізувати, оптимізувати, налаштовувати, автоматизувати та прогнозувати для поліпшення послуг, дизайну, обслуговування клієнтів чи виробництва, стануть переможцями.

      А ті, хто цього не зробив, за словами Кшаніча, «вийде з гри через п’ять років».

      Бо величезну перевагу матимуть ті, хто використовує великі дані для створення штучного інтелекту й аналізу, оптимізації, налаштування, прогнозування та автоматизації. Ті, хто аналізуватиме масиви даних, зможуть визначити тренди, які доти не бачили; ті, хто оптимізуватиме маршрути лайнерів, отримають більшу економію енергії, ніж раніше; ті, хто налаштує під клієнта свою продукцію або послуги, набагато випередять