Дякую за запізнення: керівництво для оптимістів сучасності. Томас Фридман. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Томас Фридман
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Серия:
Жанр произведения: Документальная литература
Год издания: 2016
isbn: 978-617-12-5826-6, 978-617-12-5825-9, 978-617-12-5827-3
Скачать книгу
все інакше.

      Шістнадцятого червня 2014 року по Національному громадському радіо Латанія Свіні, на той час головний технолог Федеральної комісії з питань торгівлі, пояснювала, як сенсори та програмне забезпечення трансформують роздріб: «Чимало людей не розуміє, що для з’єднання в інтернеті ваш телефон постійно надсилає унікальне, прошите у вас число, що називається МАС-адресою, щоб спитати: «А вай-фай тут є?» …І за цими запитами пошуку вай-фаю можна простежити з точністю до кількох футів місцеперебування телефона, наскільки часто він там з’являється». Тепер цю інформацію ритейлери10 використовують, щоб з’ясувати, біля якої вітрини в них ви затрималися довше і які з них спокусили вас на покупки, що дає їм протягом дня можливість оптимізувати розташування товару на вітринах. І це ще не половина справи; великі дані дозволяють нині ритейлерам простежити, хто який рекламний щит проїздив і до якого їхнього магазину потім подався.

      Дев’ятнадцятого травня 2016 року газета The Boston Globe повідомляла:

      Тепер найбільша у країні компанія реклами на білбордах Clear Channel Outdoor Inc. виносить спливну рекламу «під замовника» на міжштатні шосе. Її програма «Радар», що добре себе зарекомендувала в Бостоні та 10 інших містах США, використовує дані, які AT&T збирає від 130 млн стільникових передплатників та від двох компаній – PlaceIQ Inc. та Placed Inc., що використовують телефонні застосунки, щоб відстежувати пересування ще кількох мільйонів користувачів.

      Clear Channel знає, які люди їдуть повз конкретний їхній білборд о 18:30 у п’ятницю, скільком із них, наприклад, подобається Dunkin’ Donuts або скільки тих, хто проїжджав рекламу, відвідало цього року три гри Red Sox.

      Це дає змогу точно таргетувати рекламу.

      Вибачайте, пане Вонамейкер, ви жили не в ту епоху. Здогадливість вельми типова для ХХ століття. Здогади офіційно закінчилися.

      А може, і приватність. Тільки подумайте про ту кількість інформації, яку з людей витягають такі фірми-велети, як Facebook, Google, Amazon, Apple, Alibaba, Tencent, Microsoft, IBM, Netflix, Salesforce, General Electric, Cisco та всі телефонні компанії, і наскільки ефективно перейматися майнінгом даних для глибинного аналізу – і ви не вийдете з дива, замислюючись, чи зможе хтось із ними конкурувати. Ні в кого більше немає такої кількості структурованої інформації як сировинного матеріалу для аналізу та створення дедалі кращих прогнозів. Бо структурована інформація сьогодні – велика сила. Слід пильно стежити за тим, як великі дані дають змогу потужним компаніям ставати монополістами. Ідеться не просто про домінування на ринку їхньої продукції, а про посилення цього домінування завдяки одержуваній інформації.

      Запам’ятовувальний пристрій/пам’ять

      Ми вже побачили, що сенсори мають велику силу. Але всі ті сенсори разом із зібраною інформацією були б марною справою, якби не одночасні прориви у збереженні даних. Ці прориви дали нам чипи, що можуть зберігати більше даних, і програмне забезпечення, яке може з’єднати мільйони комп’ютерів та примусити їх зберігати й обробляти


<p>10</p>

Роздрібні продавці (від англ. retail – роздріб).