Машина часу. Герберт Джордж Веллс. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Герберт Джордж Веллс
Издательство:
Серия: Бібліотека пригод
Жанр произведения: Зарубежная классика
Год издания: 1895
isbn: 978-966-14-7443-6, 978-966-14-1116-5
Скачать книгу
отямився Лікар. Він подзвонив – хазяїн наш терпіти не міг, аби слуги залишалися в кімнаті під час вечері, – і звелів подавати наступну страву.

      Видавець, щось бурмочучи собі під ніс, заходився працювати ножем і виделкою, і Мовчазний гість також узяв із нього приклад.

      Вечеря поновилася. Розмова, у проміжках між паузами, обмежувалася лише здивованими вигуками.

      Цікавість Видавця була найвищою мірою збуджена.

      – Чи часом наш спільний друг не поповнює свої скромні доходи, збираючи милостиню? А може, він потерпає від того, що трапилося з Навуходоносором?[2] – запитав він.

      – Я переконаний, що це має стосунок до Машини часу, – сказав я, спробувавши продовжити перервану розповідь Психолога про наші попередні збори тут.

      Видавець став заперечувати.

      – Щіток для чищення в них немає, абощо?! – вигукнув він. – Невже людина може вкритися пилом тому, що обертається у своєму парадоксі?…

      Ця ідея здалася йому настільки дотепною, що він відразу уявив її в карикатурному вигляді.

      – Ні, справді, що в них там, у цьому майбутньому, щіток немає для чищення одягу? – повторив він.

      Журналіст теж нізащо не хотів вірити і приєднався до Видавця: адже найлегший вихід – усе виставити в смішному світлі. Ці двоє були представниками нового типу журналістів, веселі й непоштиві молоді люди.

      – Наш спеціальний кореспондент завтрашнього дня повідомляє… – заговорив або, точніше, закричав Журналіст, аж раптом повернувся наш Мандрівник у Часі.

      Він був одягнений у звичайний вечірній костюм, і, крім перебігливого погляду, на його обличчі вже не залишилося ніяких слідів тієї зміни, що так уразила мене кілька хвилин тому.

      – Слухайте, – звертаючись до нього, весело промовив Видавець, – ось ці добродії запевняють, що ви побували в середині наступного тижня! Може, ви розповісте нам що-небудь про нашого маленького Розбері?[3] Який гонорар хочете – за все, оптом?

      Мандрівник у Часі, не промовивши жодного слова, посів відведене йому місце. На його обличчі промайнула колишня спокійна усмішка.

      – Де моя баранина? – запитав він. – Яка насолода знову застромити виделку в шматок м’яса!

      – Розповідь! – крикнув Видавець.

      – До дідька розповідь! – сказав Мандрівник у Часі. – Мені страшенно кортить їсти. Я не скажу ані слова, поки в мої артерії не потрапить відповідна кількість пентону[4]… Дякую! Будь ласка, і сіль теж.

      – Одне слово: ви подорожували в часі? – запитав я.

      – Так, – кивнув Мандрівник у Часі: рот у нього був набитий м’ясом.

      – Даю шилінг за рядок, – швидко промовив Видавець.

      Мандрівник у Часі простягнув свій келих Мовчунові й, не кажучи бодай слова, постукав по ньому пальцем. Мовчун, який не спускав із нього очей, підхопився з місця й налив йому вина.

      Далі за обіднім столом стало якось ніяково. Що стосується мене, то я ледве втримувався від запитань, і, зважаючи на все, те саме відбувалося


<p>2</p>

Згідно з біблійною легендою, цар Навуходоносор позбувся здорового глузду.

<p>3</p>

Граф Розбері – у 1894–1895 рр., коли написано «Машину часу», був англійським прем’єр-міністром.

<p>4</p>

Пентон – речовина, яка утворюється внаслідок дії шлункового соку на їжу, що містить білок.