Слово Боже – живе і діяльне. Проповіді та промови 2011–2013. Т. 1. Блаженніший Святослав Шевчук. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Блаженніший Святослав Шевчук
Издательство: OMIKO
Серия:
Жанр произведения: Религиозные тексты
Год издания: 2020
isbn:
Скачать книгу
нашого Спасителя і здатні перемінити Його силою плач на радість, сльози на сміх, відчай на надію, яка випливає з порожнього гробу. Тому вітаймо одне одного великоднім привітом, розповсюдьмо ту переміну по всіх наших домівках, по всьому нашому суспільстві, занесімо туди, де її немає, де на неї чекають. Нехай світло сили Воскресіння пронизує всіх нас і поведе нас до життя вічного.

      На Тайній вечері Христос сказав своїм учням: світ тішитиметься і веселитиметься, а ви будете плакати, але ваш плач на радість обернеться. Нехай цей момент врешті настане і сила Воскреслого відкриє нам нові двері для наступного кроку в наше світле й вічне християнське майбутнє.

      Світлий понеділокХрамове свято Патріаршого собору Воскресіння Христового

      м. Київ, Патріарший собор Воскресіння Христового, 25 квітня 2011 року

Ів. 1, 18–28

      Преосвященні владики!

      Всечесні отці!

      Дорогі в Христі брати й сестри!

      «Воскресіння Твоє, Христе-Спасе, ангели оспівують на небесах…» Цими словами Пасхального гімну ми розпочали проголошувати світові пасхальну радість. Властиво, святкування Пасхи для нас, християн, полягає у святкуванні Христового Воскресіння.

      Воскресіння Христове – це не лише глибока раціональна ідея, не тільки містичний досвід Божого люду. Це історичний факт, подія, яка трапилася пасхальної ночі, коли відбувся перехід від темряви до світла, від смерті до життя, і яка назавжди стала центром людської історії.

      Саме в Христовому Воскресінні втілився зміст старозавітної Пасхи: Христос став пасхальним Агнцем і своєю кров’ю врятував новозавітний Божий люд від гріха й смерті. Червоне море, перехід через його води були лише прообразом Таїнства Хрещення, переходу через хрещальні води, що означають вхід у Христову смерть, а водночас – у Христове Воскресіння.

      Подібно, як розрізнені ізраїльські племена під час виходу з Єгипту пізнали визвольну дію Бога й перетворилися на єдиний народ, так само й ми – перейшовши через хрещальні води Володимирового Хрещення – тут, на цьому місці, вийшли на берег Дніпра єдиним народом.

      Недаремно храм Воскресіння Христового сьогодні є осердям Єрусалима. Немарно те місто завдяки Воскресінню Христовому набуло іншого значення й виміру. Наш стольний град Київ називають українським Єрусалимом. Тож не дивно, що в його серці теж постав храм Воскресіння Господнього.

      Цікаво, що цей собор Воскресіння спонукав інших наших братів також подумати про будівництво храму Воскресіння. Мабуть, ця подія має перемінити не лише Єрусалим на Святій землі, а й Київ на святій українській землі.

      Дорогі в Христі, ми сьогодні переживаємо унікальну історичну подію – вперше святкуємо храмовий празник нашого Патріаршого собору тут, у цьому соборі Воскресіння Христового.

      Нині в особливий спосіб просимо Господа Бога про те, щоб наш український народ, відновлений у дійсності Володимирового Хрещення,