Правознавство. Коллектив авторов. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Коллектив авторов
Издательство: Фолио
Серия:
Жанр произведения: Юриспруденция, право
Год издания: 2014
isbn: 978-966-03-6568-1
Скачать книгу
в кількості примірників на три більшій, ніж кількість осіб, які входять до складу комісії. Протокол окружної комісії підписується всіма її членами, які брали участь у її засіданні, і скріплюється її печаткою. Перший примірник протоколу мають право підписати кандидати, їх довірені особи та офіційні спостерігачі, які були присутні при встановленні підсумків голосування в межах територіального округу.

      Перший примірник протоколу разом із протоколами всіх дільничних комісій та іншими документами, які їх супроводжували, негайно надсилається до ЦВК, другий – зберігається в окружній комісії, третій – невідкладно вивішується для ознайомлення у приміщенні комісії, а решта по одному примірнику видається членам комісії. Кандидатам, їх довіреним особам та спостерігачам на їх прохання видається копія протоколу відповідної комісії про підсумки голосування з розрахунку по одній копії кожного протоколу для кожного кандидата та на кожного спостерігача.

      Окружна виборча комісія зобов’язана встановити підсумки голосування в межах територіального виборчого округу незалежно від кількості виборчих дільниць, на яких голосування було визнано недійсним. Визнання голосування недійсним в межах територіального виборчого округу не допускається.

      ЦВК на своєму засіданні на підставі протоколів окружних комісій визначає загальні результати голосування в день виборів, що оформляється протоколом. ЦВК зобов’язана встановити результати виборів незалежно від кількості виборчих дільниць, у яких голосування було визнано недійсним.

      Повідомлення про результати голосування і прийняте ЦВК за підсумками голосування рішення публікується в газетах «Голос України» та «Урядовий кур’єр».

      Щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів виборчого процесу та відповідальності за порушення виборчого законодавства суб’єктами звернення зі скаргою можуть бути: кандидат у депутати; партія (блок) – суб’єкт виборчого процесу, в особі її керівника (керівників блоку), представника партії (блоку) у ЦВК, уповноваженої особи партії (блоку) чи іншої особи, уповноваженої рішенням центрального керівного органу партії (керівного органу блоку); офіційний спостерігач від партії (блоку); виборча комісія, яка здійснює повноваження щодо організації підготовки та проведення виборів, у особі її голови чи уповноваженого рішенням виборчої комісії члена виборчої комісії; виборець, виборчі права або охоронювані законом інтереси щодо участі в роботі виборчої комісії чи на здійснення спостереження, порушено рішенням, дією чи бездіяльністю суб’єкта оскарження.

      Скарга може бути подана на рішення, дію чи бездіяльність:

      1) виборчої комісії чи її члена;

      2) органу державної влади чи місцевого самоврядування, підприємства, закладу, установи чи організації, їх посадової чи службової особи;

      3) об’єднання громадян, крім тих рішень та дій, які, відповідно до закону, статуту (положення) цього об’єднання, належать