Правознавство. Коллектив авторов. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Коллектив авторов
Издательство: Фолио
Серия:
Жанр произведения: Юриспруденция, право
Год издания: 2014
isbn: 978-966-03-6568-1
Скачать книгу
службами місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

      Голосування проводиться у день виборів з 7-ї до 22-ї години без перерви у спеціально відведених та обладнаних приміщеннях, у яких влаштовуються кабіни (кімнати) для таємного голосування та визначаються місця видачі виборчих бюлетенів і встановлення виборчих скриньок. Скриньки виготовляються з прозорого матеріалу і встановлюються так, щоб виборці при підході до них мали можливість проходити через кабіни для таємного голосування.

      Голова дільничної комісії на її засіданні перед початком голосування надає для огляду членам комісії та іншим присутнім на комісії особам почергово всі наявні на виборчій дільниці виборчі скриньки. Після огляду кожна скринька пломбується або опечатується печаткою дільничної комісії, а потім до неї опускається контрольний лист, у якому зазначаються номер територіального округу, номер виборчої дільниці, час його вкидання до виборчої скриньки, прізвища та ініціали голови, його заступника, секретаря, інших членів дільничної комісії та інших осіб, присутніх при цьому. Контрольний лист підписується цими особами, а їхні підписи скріплюються печаткою виборчої комісії.

      Виборчий бюлетень має контрольний талон, відокремлений лінією відриву, який повинен містити назву та дату виборів, номер територіального округу і номер виборчої дільниці, а також позначення місця для номера, за яким виборця внесено до списку на дільниці, підпису виборця, який отримує виборчий бюлетень, прізвища, ініціалів та підпису члена комісії, який його видаватиме.

      Кожен виборець отримує один виборчий бюлетень, який заповнюється ним у кабіні або кімнаті для таємного голосування. При заповненні бюлетенів забороняється присутність інших осіб. Виборець, який внаслідок фізичних вад не може самостійно заповнити виборчий бюлетень, має право з відома голови або іншого члена дільничної комісії скористатися допомогою іншої особи, крім членів виборчої комісії, кандидатів, уповноважених чи довірених осіб, офіційних спостерігачів. У бюлетені виборець робить позначку «плюс» («+») або іншу, яка засвідчує його волевиявлення, у квадраті проти назви партії (блоку), за кандидатів у депутати від якої він голосує. Виборець може голосувати за кандидатів у депутати тільки від однієї партії (блоку) або не підтримувати кандидатів у депутати від жодної партії (блоку).

      Голосування за межами приміщення для голосування організовують не менш як три члени дільничної комісії, визначені комісією. Вони повинні бути представниками різних партій (блоків). Під час проведення такого голосування мають право бути присутні офіційні спостерігачі.

      О 22-й годині голова дільничної комісії оголошує про закінчення голосування, після чого мають право проголосувати лише виборці, які перебувають у приміщенні для голосування. Продовження голосування після цього часу не допускається. Після виходу з приміщення для голосування останнього виборця приміщення зачиняється і в ньому