Довгий предмет, покритий такою ж глиною, Олег вирішив поки взагалі не чіпати. Замість цього посидів з півгодини над грудкою, в якій начебто щось «ховалося». Пробував її легеньким стоматмолоточком простукати, сподіваючись випадково знайти слабке місце, в якому грудка розколеться. Але дуже скоро він узагалі засумнівався в тому, що вона може в собі щось приховувати. «Що зовні, те й усередині!» – вирішив він. Але все ж певні сумніви стосовно цієї грудки залишалися, адже була вона важчою за звичайний камінь такого ж розміру.
Стомившись від марних спроб побачити знахідки в первісному вигляді, Олег ліг на канапу і задрімав. Йому навіть щось снилося, але тут тишу зруйнував дзенькіт мобілки.
– Привіт! – продзвенів Адіків юнацький голос. – Я втомився чекати!
– А, вибач, я прийшов і відразу заснув! – почав виправдовуватися Бісмарк.
– Мені б твої нерви. Ну раз я вже тебе розбудив, то розповідай. Що знайшов?
– Що знайшов? – перепитав Бісмарк, гарячково думаючи: про що Адіку розповідати, а про що краще не треба. – Та знайшов дещо, але не таке, що аж ах. Тому й не дзвонив.
– Конкретніше!
– Ліпше я тобі покажу.
– Не покажу, а передам! – поправив його Адік. – Тобі з такими речами треба бути обережним, а я знаю, що з ними робити.
– Ну гаразд, передам.
– Коли і де? Можу через півгодини до тебе підійти.
– Ні, давай краще в каварні. У «Ярославі», за годину. Мені треба ще душ прийняти, поголитись.
У ванній Бісмарк підставив голову під струмінь холодної води. Вистачило хвилини, щоб нарешті бадьорість опанувала все тіло.
До торбинки він поклав грудку глини і довгастий предмет. А перстень заховав у нижню шухляду, вирішивши залишити його для себе, як найцінніше зі знайденого. Все ж це він, а не Адік пів ночі порпався в землі, це він ризикував. І, ризикував, напевно, не доганою або звільненням з посади чергового електрика.