Колись я була саме такою: жила серед гамору та метушні Сан-Франциської затоки, відчуваючи себе нікчемою переважну більшість часу. Тільки аюрведа допомогла мені відновити рівновагу. Почавши вивчати її мудрість, я дізналася, що в давнину жінки жили у щільнішому зв’язку з власною природною здатністю до зцілення, ніж сучасні жінки. Вони зверталися до стародавніх засобів і методів догляду себе та підживлення, які й нині можуть розплутати мішанину сучасного Заходу. Заспокоїти. Ощасливити. І що найголовніше, ці засоби допоможуть відчути глибоке задоволення серед хитросплетінь буденності.
Отже, у нас є надія. Надія для всіх жінок, які читають ці рядки, байдуже, звідки ви є – з села чи з великого міста. Принада аюрведи у тому, що вона була актуальною для жінок Стародавньої Індії (які мали вдосталь часу, щоб натирати соски олією, жувати насіння пажитника та змащувати тіло, перш ніж поринути у насолоду з коханим) і лишається такою самою для сучасної жінки (яка втішається вже з того, що встигла поголити ноги перед сексом). Її головною метою є розвиток власних можливостей і вмінь для здорового та збалансованого способу життя, де не треба жертвувати природними чуттєвими насолодами.
Як користуватися книгою, щоб не опинитися під завалами аюрведичних учень
Пам’ятайте, що втілити в життя все, що написано у книзі, завтра – не надто слушна думка. Розпочніть із малого. Раджу почати з першої сторінки, дізнатися про всю красу та практичність філософії аюрведи і рухатися далі трьома основними частинами книги: «Здорова», «Щаслива» і «Сексуальна». Потім упродовж наступних тижнів почати втілювати у життя одну-дві поради, які ви дійсно зможете практикувати. З часом вони стануть для вас аж такими природними, що перетворяться на щоденний ритуал. Пам’ятайте, що аюрведа включає безліч аспектів, і на те, щоб зрозуміти їх, потрібен час. Вивчайте уривок за уривком. Повільно вчитуйтеся в ідеї та поняття з цієї книжки і дозвольте їм проникати у підсвідомість.
Прочитавши, покладіть книгу у своїй кухні, біля ванної чи ліжка – будь-де, де вам потрібна порада, джерело наснаги або просто нагадування. Також працюючи над книжкою, раджу тримати напохваті щоденник, щоб занотовувати власний досвід, дослухаючись до внутрішнього голосу. Наприкінці кожного розділу я пропоную перелік тем до міркувань та низку кроків, які допоможуть перетворити цей досвід на більш особистий і глибокий і що найголовніше – краще пізнати