Їжа – це основа всього живого. Те, чим ви годуєте своє тіло, дає силу реалізовувати ваш потенціал. Тому, щоб залишатися неперевершеною, сучасною і мудрою жінкою, слід підживлювати власний двигун найякіснішим пальним.
Аюрведа не аналізує їжу з погляду калорій, вітамінів та мінералів. Вона комплексно підходить до енергії різних продуктів і аналізує їхні якості (гарячі/холодні, легкі/важкі, сухі/вологі). Кожну окрему людину можна також аналізувати за її особистими властивостями: схильністю до перегрівання чи переохолодження. Відчуваєте легкість або навпаки важкість? Маєте масну чи суху шкіру? Знаючи власні особливості, ви зможете обрати ту їжу, яка найкраще годиться саме для вас. Пам’ятайте головний принцип аюрведи: «подібне притягує подібне». Отже, якщо вам і так частенько спекотно, відмовитися від гарячих чи пряних страв є слушною ідеєю. Також важливо знати, як готувати і поєднувати продукти, щоб вони легко перетравлювалися. Постійне споживання продуктів, які нам не підходять (залежно від до пори року чи конституції тіла), призводить до дисбалансу та хвороб.
Складник № 2: Сон
Щастя, страждання, підживлення, виснаження, сила, слабкість, потенція, безпліддя, ерудиція, неосвіченість, життя чи смерть залежать від якості сну.
Якщо сьогодні зазирнути до типової аптеки в США, кількість проносних засобів і снодійних пігулок на полицях приголомшує. Проносні засоби – бо вся Америка невпинно потерпає від закрепів, а снодійні – бо ми нація ходячих зомбі, що страждає від хронічного недосипання. Харчування, з якого аж пре токсинами, додаймо до браку сну – ось і маємо нинішній стан американського здоров’я. Відповідно до даних центрів із контролю та профілактики недуг у США, якщо людина спить недостатню кількість годин, зростає ризик виникнення таких хронічних хвороб, як-от гіпертонія, діабет, депресія та ожиріння. Люди, які потерпають через недосипання, частіше мають онкологічні хвороби, відчувають зниження якості життя і демонструють низький рівень продуктивності на роботі7. Цілодобовий доступ до сучасних технологій, шалений графік, надлюдські обсяги праці, безсоння й інші розлади сну нині сприймають радше як норму, ніж як виняток.
Необхідна кількість сну творить дива з нашою зовнішністю і самопочуттям. Сон дає тілу змогу самотужки очиститися від подій минулого дня і налаштуватися на новий. Уві сні також лікуються тканини фізичного тіла. Це час, коли ми робимо генеральне прибирання підсвідомості від неперетравлених емоцій та історій із реального життя. Якщо ви зараз потерпаєте від безсоння, зазирніть у 9 розділ за порадами, як умить поринути у сон немовляти.
Складник № 3: Секс
Поки губи цілують і бачать очі,
Доти житиме Це і даруватиме тобі життя.