Особисто я відчуваю, як мій розум і тіло перетравлюють найдрібніші емоції, що ними їх годую. Так, наприклад, якщо я протягом годин стирчу в Інтернеті посеред чорної діри Pinterest чи стрічки новин у Facebook, мене накриває втома, а іноді ще й смуток. Водночас, коли я залишаюся надворі після вечері серед місячного сяйва і поринаю у співи цвіркунів, мені навіть кортить помолитися. Цвіркуни та місячне сяйво мене підживлюють, а Інтернет (у завеликій кількості) навпаки, спустошує.
Отже, існують чуттєві сприйняття та враження, які нас оздоровлюють. Ви можете створити власний список «їжі», що підживлює чутливість. Для мене це захід сонця, музика Джилліана Велча, дитячий сміх, сльози щастя і запах щойно спеченого хліба. Ваш перелік буде іншим, та з енергетичного погляду найголовніше те, чи ви себе живите, чи, навпаки, отруюєте.
Ці найтонші енергії існують не лише на чуттєвому рівні, на них також впливає матеріальний світ їжі, звичок і навіть погоди. На жаль, телевізійні новини також впливають на здоров’я тонкого тіла. Оскільки жоден із нас не може жити у власній вигаданій бульбашці, то коли обираємо, чим заповнювати свій час, мусимо брати до уваги ці впливи.
Отже, так само як впливаєте на здоров’я, дотримуючись здорового харчування, ви можете позитивно вплинути на власне духовне тіло завдяки дихальним вправам, заспокійливим процедурам, розвитку концентрації та споконвічної прекрасної любові. Починаючи збалансовувати доші, ми сприяємо утворенню найтонших енергій і стаємо на крок ближче до реалізації наших бажань і розуміння того, ким ми є насправді. А тепер розгляньмо кожну з цих енергій докладніше.
Прана – провідна сила розуму
Прана [ПРА-НА] – то є справжнє диво. Вона вдихає життя й активує дихання, думки, нервову систему та емоції. Поки фізичне тіло керує механічними процесами, дивовижна сила прани допомагає крові перекачуватися, серцю битися, забезпечуючи належний обмін речовин. З погляду західної медицини прану можна сприймати як автономну нервову систему. Це той прояв мудрості тіла, яким ми управляємо несвідомо. Візьмімо до прикладу дихання: цей процес не треба планувати, він відбувається сам собою. Аюрведа тлумачить прану дещо глибше. Ця цілюща та найтонша енергія Вати (повітря й ефір) наявна в багатьох біологічних системах організму, дозволяючи нам удосконалювати й розширювати усвідомл