Нейрокопірайтінг. Денис Каплунов. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Денис Каплунов
Издательство: Ранок
Серия: Нон-фікшн
Жанр произведения: Самосовершенствование
Год издания: 0
isbn: 9786170948779
Скачать книгу
та інтерпретацій може бути безліч, і тут усе залежить від самого продукту, особливостей цільової аудиторії та обраної стилістики рекламного звернення в тексті.

      7

      КЛАСИЧНА МОДЕЛЬ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ

      Єдиний доступний для нас спосіб мислення – це перебір варіантів і комбінація вже відомих речей.

Д. Чернишов «Як люди думають»

      Коли я тільки починав займатися копірайтингом, звернув увагу на цікаву закономірність: книги, статті, вебінари, тренінги та інші навчальні матеріали націлені на передачу знань і досвіду.

      Простіше кажучи, нас навчають писати. Як красиво складати слова в цікаві речення… Які слова використовувати, а які ні… З нами діляться прикладами, які називають успішними. Загалом, занурюють в атмосферу теплого літературного гуртка, у якому збираються комерційні письменники.

      Слово комерційні я використав не випадково:

      Головне завдання копірайтера – приносити гроші своїм клієнтам. І собі, звісно, теж.

      Гроші приходять лише тоді, коли ми розуміємо, як допомогти читачеві клієнта їх віддати.

      Коли людина після читання рекламного тексту платить гроші, вона приймає конкретне рішення. Вона ж бо не витрачає власний заробіток і заощадження на все підряд. Як мінімум, вона обирає.

      Візьмімо ринок копірайтингу – більшість клієнтів обирають автора, з котрим їм співпрацювати. Вибір автора – це також рішення. Чи ви замислювалися, чому клієнти зупиняють свій вибір на комусь конкретному? Як вони самі себе підводять до прийняття такого рішення?

      Коли ми починаємо розуміти тонкощі прийняття рішень – ми швидше стаємо на шлях першокласного копірайтингу.

      Знаєте, що означає вираз «водянистий текст»? Усе просто: його написав автор, який не розуміється на прийнятті рішень. «Вода» – це скупчення різносортної інформації, яка відволікає читача від прийняття рішення. Він не може знайти для себе хоч якусь зачіпку, щоб зробити вибір.

      Щойно він таку зачіпку знаходить, ступінь концентрації його уваги зростає. Реклама рекламою, але більшість текстів, призначених продавати, люди читають свідомо, тому що перебувають у стані пошуку вирішення своєї ситуації.

      У добу Інтернету це стало ще актуальнішим, тому що глобальна мережа дозволяє знаходити й скеровувати цільового читача на сторінки з текстами, призначеними продавати. І тут працює зв’язка відразу кількох інструментів. Наприклад, дві найпростіші моделі:

      1. Людина звертається до пошукової системи з конкретним запитом – система її скеровує на сайт компанії – людина читає текст на сайті компанії.

      2. Людина звертається до пошукової системи з конкретним запитом – під час вивчення результатів вона помічає контекстну рекламу – далі переходить за посиланням на цільову сторінку, де розраховує знайти рішення для своєї ситуації,– а на цій сторінці є текст, який продає продукт або послугу з цим рішенням.

      Хоч у першому, хоч у другому випадку читач береться до вивчення тексту з певною потребою. Наприклад, він хоче знайти адвоката