Моя неймовірна подруга. Елена Ферранте. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Елена Ферранте
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Серия:
Жанр произведения: Зарубежная образовательная литература
Год издания: 2011
isbn: 978-617-12-1869-7, 978-617-12-1487-3, 978-88-6632-032-6, 9786171218680
Скачать книгу
Її рука почала потіти. Вже довгий час у нас позаду не було тунелю, який був кордоном району. Шлях, що ми вже пройшли, здавався більш приязним, ніж той, що відкривався перед нами. Люди здавалися абсолютно байдужими до нашої долі. В той же час навколо нас поширювався пейзаж запустіння: пом’яті бідони, обвуглена деревина, каркаси автомобілів, колеса візків з виламаними спицями, напівзруйновані меблі, іржавий металобрухт. Чому Ліла озиралася? Чому вона перестала говорити? Що було не так?

      Я придивилася краще. Небо, що на початку було дуже високим, тепер знизилося. Позаду нас воно ставало зовсім чорним, там були густі важкі хмари, що спочивали на деревах, крізь них проривалися стовпи світла. Попереду нас, навпаки, світло було ще сліпучим, але, ніби оточене з боків пурпурно-сірим кольором, що хотів його задушити. Почувся далекий грім. Я злякалася, але те, що найбільше налякало мене, це вираз обличчя Ліли, новий для мене. Її рот був відкритий, очі широко розплющені, вона нервово дивилася вперед, назад, убік і стискала мене дуже сильною рукою. Можливо, задавалася я питанням, вона боїться? Що з нею відбувається?

      Впали перші краплі, вдарили в пил дороги, залишаючи невеликі коричневі плями.

      – Повертаємося, – сказала Ліла.

      – А море?

      – Це занадто далеко.

      – А дім?

      – Також.

      – Тоді ми йдемо до моря.

      – Ні.

      – Чому?

      Я бачила, що вона заклопотана, чого я ніколи раніше не бачила. Було щось – щось, що було на кінчику язика, але не могла змусити себе сказати це – чому раптом вона вимагала, щоб затягти мене швидесенько додому? Я не розуміла: чому ми не йдемо далі? У нас був час, море було не далеко, незалежно від того, чи ми поверталися б додому, чи рухалися б вперед, ми так само вимокли б, коли б пішов дощ. Це була схема міркувань, що я дізналася від неї, і я була вражена тим, що вона її не застосувала.

      Світло-фіолетове світло розкололо чорне небо, загриміло сильніше. Ліла штовхнула мене, хотіла мене переконати, щоб я бігла в напрямку нашого району. Піднявся вітер, краплі ставали все густішими, протягом декількох секунд вони перетворилася на водоспад. У жодної з нас не виникла ідея шукати сховища. Ми бігли осліплені дощем, одяг швидко намок, її босі ноги в зношених сандалях погано тримали її на тепер уже брудній землі. Ми побігли щодуху.

      Потім ми вже більше не могли, ми призупинили біг. Блискавка, грім, лавина дощової води бігла по краю дороги, гучні вантажівки пролітали повз нас, піднімаючи брудні хвилі. Ми подолали дорогу в швидкому темпі, серце калатало, спочатку під зливою, а потім під слабким дощем, нарешті під сірим небом. Ми промокли до нитки, волосся прилипло до черепа, сині губи, перелякані очі. Ми знову пройшли тунель, а також сільську місцевість. Ми ледве доторкалися до чагарників, важких після дощу, змушуючи їх тремтіти. Ми знайшли портфелі, вдягнули на мокрий одяг сухі фартухи та вирушили додому. Напружена, потупивши очі, Ліла більше не давала мені своєї руки.

      Ми