У разі заміни товару неналежної якості на аналогічний, але інший за розміром, фасоном, сортом тощо товар належної якості відшкодуванню підлягає різниця між ціною заміненого товару і ціною товару належної якості, що діють на момент заміни товару або постановлення судом рішення про заміну товару.
У разі висунення вимоги про відповідне зменшення ціни товару для розрахунку беруть ціну товару на момент висування вимоги про зменшення ціни, а якщо вимогу покупця добровільно не задоволено продавцем – на момент постановлення судом рішення про відповідне зменшення ціни товару.
У разі відмови покупця від договору та повернення продавцеві товару неналежної якості покупець має право вимагати відшкодування різниці між ціною товару, встановленою договором, і ціною відповідного товару на момент добровільного задоволення його вимоги, а якщо вимогу добровільно не задоволено продавцем – на момент постановлення судом рішення.
Якщо на час виконання рішення суду про відшкодування різниці в ціні у разі заміни товару, зменшення ціни або повернення товару неналежної якості підвищилися ціни на цей товар, покупець із цих підстав може заявити додаткові вимоги до продавця.
До якого суду можна звернутися, якщо продавець товару перебуває в іншому місті?
Щодо договорів роздрібної купівлі продажу можна звернутися до суду за місцем проживання позивача.
До якого суду звернутися за господарським договором?
За загальним правилом звернення до суду має здійснюватись за місцезнаходженням відповідача.
Справи у спорах, що виникають під час укладання, зміни та розірвання господарських договорів, справи у спорах про визнання договорів недійсними, розглядає господарський суд за місцезнаходженням сторони, зобов’язаної за договором здійснити на користь другої сторони певні дії, зокрема: передати майно, виконати роботу, надати послуги, сплатити гроші тощо.
На жаль, закон не передбачає прямої вказівки, що за згодою сторін можна змінити місце розгляду спору (договірна підсудність). Тому вказівка в договорі може й не мати необхідних наслідків, тож відвідати територію відповідача буде необхідно.
Договір підряду
У чому сутність відносин підряду?
Основною спрямованістю підрядних відносин є те, що вони орієнтовані саме на досягнення певного результату. Результат є основною метою.
Підрядні відносини після відносин з купівлі-продажу є, мабуть, найбільш поширеними. І це цілком зрозуміло, тому що ці відносини виникають також з приводу отримання однією особою від іншої у власність майна або інших матеріальних благ. Тобто йдеться про створення та передання від однієї особи до іншої речей та інших матеріальних благ (товарів) як результатів роботи (діяльності), але з попереднім визначенням замовником вимог щодо очікуваного результату.
Відмінність полягає у тому, що необхідна річ або інший результат (виготовлення