Великий сімейний юридичний довідник у питаннях і відповідях. О. М. Сичов. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: О. М. Сичов
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Серия:
Жанр произведения: Юриспруденция, право
Год издания: 2015
isbn: 978-966-14-8962-1, 9789661489638
Скачать книгу
що не можуть бути усунені, або не були усунені у встановлений замовником розумний строк, замовник має право відмовитися від договору та вимагати відшкодування збитків.

      4. Умова договору підряду про звільнення підрядника від відповідальності за певні недоліки роботи не звільняє його від відповідальності за недоліки, які виникли внаслідок умисних дій або бездіяльності підрядника.

      5. Підрядник, який надав матеріал для виконання роботи, відповідає за його якість відповідно до положень про відповідальність продавця за товари неналежної якості.

      Які наслідки неналежного виконання договору мають бути визначені в договорі?

      Якщо це прострочка, то рекомендовано передбачити штраф або пеню від вартості робіт.

      Якщо це неналежна якість, тоді залежно від дефекту доцільно вводити штраф, зменшення вартості або виконання роботи заново. Обов’язково потрібно передбачити послідовність оцінювання та визначення, чи є недоліки, чи їх немає. Не сподівайтесь на те, що законом передбачено відшкодування збитків, або на загальну фразу у бланковому договорі. На відміну від неустойки (штрафу або пені), яка прив’язана до факту настання обставини (факт прострочення, факт недоліку та ін.), збитки, а також їх наявність потрібно буде довести та провести калькуляцію. Таким чином, виникає багато нюансів, що будуть дуже відтерміновувати спір у разі його виникнення. Бажано завжди використовувати в договорі формулювання «неустойка плюс збитки».

      Взагалі, відшкодування збитків є загальним наслідком будь-якого порушення, навіть якщо про це не йдеться у самому договорі. Тому в договорі рекомендовано зазначити конкретні наслідки неналежного виконання договору.

      Що таке договір побутового підряду?

      За договором побутового підряду підрядник, який здійснює підприємницьку діяльність, зобов’язується виконати за завданням фізичної особи (замовника) певну роботу, призначену для задоволення побутових та інших особистих потреб, а замовник зобов’язується прийняти та оплатити виконану роботу.

      Договір побутового підряду є публічним договором.

      До відносин за договором побутового підряду, не врегульованих Цивільним кодексом України, застосовують законодавство про захист прав споживачів.

      Що є метою договору побутового підряду?

      Метою цього договору є задоволення побутових потреб населення.

      Хто є сторонами договору побутового підряду?

      Сторонами договору є підприємець та фізична особа. (Відповідно до закону підприємцем може виступати не тільки юридична особа (підприємство, фірма), а й фізична особа, яка зареєструвалась як суб’єкт підприємницької діяльності та одержала відповідне свідоцтво.)

      У нотатки

      Юридична особа може бути більш стабільним та надійним партнером у разі укладення договору на значну суму.

      Яка існує форма договору побутового підряду?

      Договір побутового підряду вважають укладеним у належній формі,