Lorikeet. Neid metsikuid aara papagoisid meelitavad loomapargi töötajad kaks korda päevas magusa meevedelikuga. Nii saab nad kõige paremini kaadrisse. Papagoid elavad vabas looduses ja käivad loomapargis kellaajalise täpsusega söömas.
Phascolarctos cinereus ehk lihtsalt koaala
Koaala on Austraalia päritolu herbivoor, kes magab 18–20 tundi ööpäevas ja toitub madala energiasisaldusega eukalüptilehtedest. Koaalad võivad elada kuni 18 aasta vanuseks ja koguvad eluajal oma taimetoidudieediga (500 g päevas) kaalu 5–14 kg, sõltuvalt soost ja liigist. Kohev kasukas, väikesed nööpsilmad, kikkis kõrvad, nöbinina. 20. sajandi algus oli koaaladele peaaegu saatuslik – väärtuslikule kasukale peetud jaht viis liigi väljasuremisohu äärele. Nüüd on koaaladel oma kaitsealad ja reservaadid, ainsaks vaenlaseks endiselt inimene. Autoga inimene.
Vombat. Need metsanotsu moodi pontsud tegelased elavad Austraalia kaguosa looduses ja Tasmaanias. Igahommikune ärkamine on neile justkui talveunest virgumine bataati jälitades. Päeva peale tuleb veidi priskem suutäis ilmselt ka, vombati ümarast figuurist võib seda vähemalt eeldada.
Dingo. Neid võsavillemi geneetikaga Rebase Reinu moodi metsikuid koeri kohtab Austraalia vabas looduses kõige sagedamini Fraser Islandi liivasaarel, kus metsakutsadele meeldib turiste ööpimeduse saabudes kimbutada. Aga sellest pikemalt edaspidi.
Dingo
Dingo on Aasia päritolu karnivoorist metsik koer, kes on Austraaliat üheks oma kodumaaks pidanud juba viimased 3500 aastat. Täiskasvanud dingod kaaluvad 10–24 kg ning elavad keskmiselt 3–7 aastaseks. Aborigeenid pidasid dingosid nagu muiste peeti koeri, võttes nad kaasa jahile ning otsides nende karvkatte varjust sooja külmematel öödel. Metsikud mehed, metsikud koerad.
Känguru. Currumbinis hüppavad oma suure koduaia piires vabalt mitut eri liiki kängurud. Nad elavad oma känguruelu ja neid ei heiduta inimeste fotosähvatused. Neile meeldib kõdi-kõdi kõrva taga ja pea peale tehtud pai.
Krokodill. Austraalia loomariigi esindajad võib laias laastus jagada kaheks: esimese grupi esindajad tahaks koju kaasa viia ja hellituseks patsutada, teise grupi liikmetest tahaks aga heaga eemale hoida. Krokodillid kuuluvad oma lõugade haardeulatuse tõttu kahtlemata gruppi nr 2. Müstika, kui kärmelt valged hiirekesed nende lõugade vahele kaovad ja kui kiired, äkilised ning ootamatud liigutused seda igapäevast toitumisrituaali saadavad.
Currumbini Behind the Scene Tour ehk vaade loomapargi telgitagustesse tutvustab lähemalt eksponaatide toidulauakorraldust ja loomapargi kliinikuelu. Dingole on võimalik peo pealt lihatükk ulatada ja püütonile pai teha. Totally Wild Show esitleb teiste seas uhket opossumipreilit, kes on väike armsa kollase kasuka ja tumedate rosinasilmadega olevus. Snakes Alive Show loob uusi ohtlikke kontakte surmavalt, halvavalt ja lihtsalt mürgiste madudega. Flight Show tekitab juba vähem hirmuvõdinaid. Kõrget lendu demonstreerivad kotkad, pelikanid, papagoid. Üks kirevam kui teine, ühel uhkem tukk kui teisel. Kui teid hiljem piruka- ja jäätisekioski ees üks eriskummaline sakilise seljaharjasega elukas tervitab, ei tohiks suuremaid emotsioone enam märgata. See on kohalik sisalik, kioskiabi.
Maailma mürgiseimad maod
Kümnest maailma kõige mürgisemast maoliigist kümme on esindatud Austraalia vabas looduses, neist seitse Queenslandis. Edetabelit juhib kahemeetrine Inland Taipan, kelle üks hammustus sisaldab piisavas koguses mürki saja täiskasvanud inimese surmamiseks. Teised levinud ussilised lõunamandril on King Brown ja Tiger Snake.
Lõbusamast lõbusam
Kullarannikul asub ühtekokku viis lõbustusparki: Dreamworld, Sea World, Warner Bros Movie World, Wet’n’Wild ja WhiteWater World. Pargid on tõelised turismimagnetid ja kõrghooajal tuleb arvestada sadade teiste lõbujanuliste külastajatega. Meie tutvusime neist kahega: Meremaailma ning Märja ja Metsikuga. Ühe pargi päevapileti tavaline taks on $60, mitut kombineerides on paketi hind mõnevõrra soodsam.
Sea World
Hommikusi Meremaailma külastajaid tervitab esimesena keskmisest suuremat kasvu kuldne hüljes, kelle etteaste võlub naerupahvakud välja igaühest ja iga ilmaga. Mida kõike on võimalik ühele hülgele õpetada: uimede laksutamine, märja musimopsi andmine, sabaga lehvitamine, kujundvõimlemiskava sooritamine, palliharjutused ja veel sada teist trikki. Hea töö, hülgepoiss!
Edasi viib tee polaarkarude juurde, kellele on mereparki ehitatud isiklik polaarvööde. Karujõmmide toimetamist saab jälgida ka veepiirist allpool klaasakende taga, aga enamasti möllavad nad veepiiril mänguasjaks paigutatud laevapoiga. Karupoegade naabrid on haide lahe asukad, kes meeletult suures akvaariumis sõbralikult koos eksisteerivad. Väikesed värvilised uimelised siin-seal, veidi suuremad värvilised uimelised siin-seal, vaalahakatised siin-seal ja haid, kelle pilk lausa kisendab: „Minuga ära parem jända!”
Kelle hing ihkab sõita viiking Vicky kanuuga, saab alla kihutada Meremaailma metsikust kosest. Vahvat lõbusõitu kuulutab minirongi pasunavile, kuid selle marsruut paneb kohati võpsikusse, liikudes teosammul mööda pargi telgitaguseid. Ka Kadrioru tivoli vaateratta uuem, uhkem ja konditsioneeriga järglane on Meremaailmas esindatud. Vaaterattal on sõiduga tuli takus: esimese tiiruga ei jõua silmad kõike ümbritsevat haaratagi, teine tiir toob kaasa kergendusohke, viies tiir veab juba näo naerule ja peas hakkavad keerlema mõtted võimalikust päästeoperatsioonist helikopteriga. Alguses ei võta vedama, aga pärast ei saa pidama. Ümbruskond saab igal juhul põhjalikult läbi takseeritud.
Päeva nael on aga delfiiniteatri peaetendus. Pole midagi vahvamat kui delfiinipoiste sünkroniseeritud kujundvettehüpped. Nii individuaalkavana kui ka tiimietteastena saavad hüpped kümme punkti kümnest. Kui sellega teie Meremaailma avastusretk lõpeb ja suundute tagasi pargiväravate poole, ärge sattuge paanikasse ninna lekkivast haisupilvest. Väikesed pingviinid on kõige kurja juur. Ise nii väikesed, aga nende olemasolu on kõigile juba kaugelt tunda.
Hudson ja Nelson
Kaksikutest polaarkarud Hudson ja Nelson jäid orvuks 2004. aastal Quebecis Põhja-Ameerikas. Karujõmmide edasise õnneliku lapsepõlve tagamiseks korraldati ülemaailmne operatsioon ning uueks koduks valis professionaalne hindamiskomisjon Austraalias asuva Sea Worldi.
Wet’n’Wild
Veelõbustuspark Wet’n’Wild tõotab märga ja metsikut päeva. Pargi atraktsioonide seas on midagi kõigile: amatööridest täisekstreemideni. Veevulinal saab laskuda nii individuaalset kui ka kahe-, kolme- ja neljapealise grupina. Twister, White Water Mountain, Extreme Tornado, Mammoth Falls jt pakuvad kilkamist terveks päevaks, kuigi kannatuse panevad pikapeale proovile järjekorrad, kus iga kord tuleb veerand tunnikest oma laskumiskorda oodata.
Kes adrenaliinisööstudest tüdineb, leiab mõnusat ajaviidet Calypso Beach’i palmisalust. Tehisrannakese ümber ehitatud jõkke on vesi voolama pandud, et täispuhutavasse rõngasse mõnusasti istuma sättinud pargikülastajad seal lillegi liigutamata oleskleda saaksid. Mõnusalt lihtne on end rõngamaailma tiirutama