Buurtzorg робить серйозний акцент на самостійності пацієнтів. Метою організації є відновити здатність пацієнтів більше дбати про себе. Що пацієнти можуть навчитися робити самі? Чи можуть вони створювати власне коло підтримки? Чи є члени родини, друзі або сусіди, які приходили б і допомагали їм регулярно? Медсестри часто дзвонять у двері сусідів, щоб дізнатися, чи будуть вони готові допомогти старій леді, яка мешкає поруч. Buurtzorg, по суті, намагається зробити себе зайвим щоразу, коли це можливо. Покликання відновлюється в справдешньому розумінні цього слова: добробут пацієнта стає основним інтересом організації. Як наслідок, пацієнти в захваті від того, як їх обслуговують медсестри Buurtzorg. І тому їхні родини часто висловлюють глибоку подяку медсестрам за ту важливу роль, яку вони починають відігравати у житті хворих або людей поважного віку (для медсестри не є чимось незвичайним доглядати невиліковно хворих пацієнтів до останнього моменту їхнього життя).
Неймовірні результати
Результати, досягнуті Buurtzorg на медичному фронті, є неймовірно позитивними. Дослідження, проведене соціологічною компанією Ernst amp;Young 2009 року, показало, що Buurtzorg треба в середньому на 40 % менше годин для догляду пацієнтів, аніж іншим патронажним організаціям, – а це є своєрідною іронією, якщо згадати, що медсестри цієї організації мають час на те, щоб випити кави, побалакати з пацієнтом, сім’єю, його чи її сусідами, натомість у інших компаній час на надання «продуктів» розписано по хвилинах. Пацієнти користуються опікою організації вдвічі менше від звичайного часу, швидше видужують і стають більш самостійними. Вдається уникнути третини випадків екстреної шпиталізації, і коли пацієнт дійсно потребує переведення до лікарні, середній час його перебування там скорочується. Економія для голландської системи соціального забезпечення є великою – за оцінками Ernst amp;Young, Нідерландам поталанило б заощадити близько 2 мільярдів євро, якби усі патронажні організації досягли таких результатів, як Buurtzorg. У перерахунку на населення США, ця економія дорівнюватиме приблизно 49 мільярдам доларів. Не погано, як на сферу домашнього догляду. Уявіть, що було б, якби за схожим принципом діяли незрівнянно більші лікарняні організації.
Люди народжені, щоб піклуватися. Наші інституції покращують або погіршують цю людську здатність.
Ці цифри нездатні охопити того, що є навіть важливішим – те, як пацієнти ставляться до стосунків та емоційної підтримки, яку вони здобувають під час хвороби або в останні роки свого життя. Намагатися підрахувати це було б нереально і, зрештою, безглуздо. Так само безглуздо було б намагатися прив’язати доларові цінники до почуття покликання, котре повернули медсестрам. У командах Buurtzorg можна часто почути фразу: «Я повернув(ла) собі роботу». Рівень задоволення працею