– Та я ж не знав…
– Ага, дивіться – дитинка в лісі загубилася.
– Але ж…
– Поки що загальний рахунок за твою тусовочку становить штуку двісті доларів, – сказав Вейн. – А ще ти купив собі новенького «зета»… Скільки відвалив?
– Двадцять п’ять, – проговорив Ларрі, наче робот. Він мало не плакав.
– І скільки ж у тебе лишилося до наступного чека? Кілька тисяч?
– Десь так, – сказав Ларрі, не в змозі зізнатися Вейнові, що лишилося навіть менше – близько восьми сотень: чотири готівкою й чотири в чеках.
– Ларрі, слухай сюди, бо двічі цю бесіду я не проводитиму, не вартий ти цього. Вечірки тут починаються щомиті. У Лос-Анджелесі є дві константи – вечірки без угаву й ріки брехні. Халявщики злітаються, як пташенята в пошуках жуків на шкурі бегемота. Наразі вони тусуються в тебе. Знімай їх із горба та шли геть.
Ларрі подумав про кілька десятків своїх гостей. Наразі він упізнавав приблизно одне з трьох облич. Від думки про те, що доведеться казати всім цим незнайомцям, аби виміталися, йому стиснуло горло. Він же впаде в їхніх очах. На противагу цьому в його голові виник образ Дьюї Димовухи, який насипáв у тарілки пригощання, а потім діставав із кишені нотатник і виводив у рахунку нову цифру. Дьюї зі стрижкою «під нуль» та в модній футболці.
Вейн спокійно спостерігав, як Ларрі корчиться між цими двома óбразами.
– Чуваче, у їхніх очах я здаватимуся найбільшим у світі козлом, – урешті проказав Ларрі, водночас відчуваючи відразу до слабких, ображених слів, що випадали з його рота.
– Ага, клястимуть і в батька, і в матір. Скажуть, що зібрався в Голлівуд, що тебе розперло. Що забув давніх друзів. Та тільки жоден із них не є твоїм другом, Ларрі. Твої друзі побачили, що коїться, та злиняли ще три дні тому. Геть невесело спостерігати за корешем, який обісцявся й не помітив.
– То нащо ти мені це розказуєш? – раптом розізлився Ларрі.
Гнів розбурхало усвідомлення того, що всі його добрі друзі роз’їхались, і, озирнувшись, він зрозумів, що всі їхні виправдання були звичайними відмазками. Баррі Ґріґ відводив його вбік, намагався йому щось розказати, та Ларрі літав у хмарах і лише всміхався – милостиво й блаженно, наче король до служки. А тепер він замислився, чи не намагався й Баррі пояснити стан речей. Від цієї думки стало соромно, і він казився.
– Нащо? – повторив Ларрі. – У мене складається враження, що я тобі не надто подобаюсь.
– Ні… але я тебе насправді й не зневажаю. Краще не поясню, чуваче. Я міг би стати осторонь і подивитися, як тобі розквасять носа. Одного разу тобі цілком вистачило б.
– Тобто?
– Виставиш їх. Бо в тобі є внутрішня міць. Є в тобі одна риса – коли її помічаєш, то здається, наче фольгу вкусив. Ти маєш усе необхідне, аби досягти успіху. Збудуєш собі гарну невеличку кар’єру. Вискочень із нікуди, якого забудуть за п’ять років. Школярі-бопери колекціонуватимуть твої платівки. Заробиш трохи грошей.
Руки Ларрі