Восьма звичка. Від ефективності до величі. Стівен Р. Кові. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Стівен Р. Кові
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Серия:
Жанр произведения: Зарубежная образовательная литература
Год издания: 2004
isbn: 978-617-12-3282-2, 978-617-12-3283-9, 978-617-12-2563-3, 978-0-7432-8793-7
Скачать книгу
З’явилася нова реальність, нова економіка, новий виклик. Цей виклик – не лише виживати, а по-справжньому процвітати в абсолютно відмінній реальності – вимагає іншої реакції, нової звички. Пригадуєте, звички лежать на перехресті знання, підходу і вміння. Розвиваючи ці три виміри восьмої звички, ви навчитеся адекватніше відповідати на черговий виклик і використовувати свої необмежені можливості.

      Рис. 3.2

      Частина 1

      Знайдіть свій голос

      Розділ 4

      Знайдіть свій голос – нерозкриті вроджені дари

      Ще безліч подарунків не розкриті

      Стоять від дня, коли з’явився ти,

      І безліч з них колись узявсь творити

      Господь, щоб їх для тебе віднайти.

      З любов’ю Бог говорить знов і знову:

      «Всього, що прагнеш, можеш досягти».

      Мій любий! Глянь, дари, немов полова,

      Зостались без уваги й без мети.

Гафіз

      Сила, що дозволяє нам розпізнати свій голос, криється в здібностях, даних нам від народження. Зернята величі, нехай навіть приховані й нерозвинені, зронені у кожного з нас. Нам дісталися дивовижні «природжені дари» – таланти, здібності, переваги, особливості мислення, потенціали, – більшість з яких так і залишаться зернятами, доки ми не вирішимо ними скористатися і не докладемо зусиль.

      Рис. 4.1

      Усі діти народжуються геніями; 9999 з кожних 10 000 дітей швидко втрачають геніальність через необережність дорослих.

Бакмінстер Фуллер

      Завдяки цим дарам потенціал особистості є величезним, навіть безмежним. Ми справді не уявляємо, на що здатна людина. Немовля Homo sapiens може здаватися найбезпораднішим створінням у всесвіті, але через декілька швидкоплинних років воно перетворюється на могутню особину. Що більше ми використовуємо і розвиваємо свої наявні таланти, то більше талантів отримуємо і ширшими стають наші можливості.

      Розгляньмо три найважливіших дарунки (рис. 4.2):

      Рис. 4.2

      По-перше, наша свобода і право вибору.

      По-друге, природні закони, або принципи, які є універсальними і ніколи не змінюються.

      По-третє, чотири види нашого інтелекту/здібностей – фізичний/економічний, емоційно-соціальний, ментальний і духовний. Ці чотири види інтелекту/здібностей відповідають чотирьом складникам людської природи, які символізують тіло, серце, інтелект і душу.

      Письменниця Маріанна Вілльямсон влучно висловилася про те, як часто ми відчуваємо божественне захоплення і навіть страх перед нашими вродженими здібностями – я впевнений, що це переважно пов’язане з відчуттям відповідальності, яку накладають на нас здібності:

      Найбільше ми боїмося не того, що неповноцінні. Найдужче ми боїмося того, що ми безмірно могутні. Понад усе нас лякає наше світло, а не наша пітьма. Ми запитуємо себе: «Хто я такий, аби бути блискучим, неймовірним, талановитим, приголомшливим?» Власне,