Sõda on armutu tapmise ja tapetud saamise süsteem. Võitluses tähendab kaastunne vaenlase vastu enesetappu, sest iga vaenlane, keda sa ei tapa, võib järgmisel hetkel sind tappa. Ellujäämisvõimalus suureneb võrdeliselt sinu võitluse tulemuslikkuse ja halastamatusega vaenlase vastu.
Esimene lask sõjasaagiks saadud vene snaipripüssiga.
Sellele põhimõttele jäi ta sõja lõpuni truuks. Kui ta oli vaenlase sihikule saanud, siis oli tolle saatus otsustatud.
Samal päeval õnnestus tal veel kaks hooletut venelast maha võtta. Nooruslikus uhkuses lõikas ta taskunoaga relva kabale kolm väikest sälku, rituaal, millele ta jäi truuks seni, kuni tal oli venelaste optilise sihikuga püss. Ühe kaasvõitleja traagiline hukkumine sundis teda sellest enesetapjalikust harjumusest loobuma. Samal päeval teatas talle kompanii veltveebel, et ta peab kompanii juhtkonnale kandma ette kõikidest oma laskudest ja neil peab olema ohvitseri või allohvitseri kinnitus. Arvesse lähevad muidugi ainult need lasud, mis jäävad väljapoole positsioonide kaitse- või ründetsooni. Tal oli väike vihik, kuhu ta märkis kõik oma lasud ja neid pidi kinnitama kas ohvitser või allohvitser. Kümne kinnitatud lasu eest sai umbes seitsme sentimeetri pikkuse ja sentimeetri laiuse hõbepaela, sellise, nagu oli allohvitseride kraedel ja mis õmmeldi vasakule käisele. Ent laskude kinnitamine oli vastik kohustus. Mõned ülemused kadestasid sõduri edu ega andnud allkirja. Eriti just suurtükiväe tulejuhid, kelleks olid sageli noored idealistlikud ohvitserid, kes pidasid oma snaipreid, nagu juba varem öeldud, alatuteks hekisvaritsejateks ja näitasid oma varjamatut antipaatiat allkirjast keeldumisega. See oli ka üks põhjus, miks snaiprid ja suutükiväe tulejuhid üksteist tihtipeale ei sallinud. Teiseks antipaatia põhjuseks oli tõsiasi, et täpsuslaskurid näppasid sageli tulejuhtidelt head varustust nagu kuued, tekid ja telkmantlid. Sepp sai selles mittetsentraalses ohvitserivarustusega varustamise valdkonnas meistriks.
Järgmise neljateistkümne päeva jooksul õnnestus tal ühtekokku kakskümmend seitse lasku ja tema uus ülesanne muutus peagi rutiiniks. Kogenematu uustulnukana oli tal selles valdkonnas paras ports õnne. Venelaste snaiprid ei taibanud tema kogenematust ja hoidusid tema eest kõrvale. Kompanii rindelõigus oli suhteliselt rahulik. See andis talle võimaluse oma kogemustest ja vigadest õppida. See oli eelis, mida paljudel lahingukogemuseta snaipritel polnud ja mille eest nad peagi pidid maksma oma elu hinda.
18. augustil 1943. aastal said kerge võitluse päevad ümber. Juba eelmisel päeval oli venelaste tulesurve kasvama hakanud. See tipnes suurrünnakuga kogu Donetski rindel. Rünnakule asunud Vene vägedel oli märkimisväärne ülekaal ja nad murdsid rindest läbi. Jäägrid pidid oma positsioonidelt lahkuma. Nüüd, mil nad kaitsepositsioonil olid, ilmnes heade snaiprite ülioluline taktikaline roll. Olnud rindel vaid mõned nädalad, ilmutas Sepp juba kogenud sõjamehe stoilist rahu ja külmaverelisust. Isegi keerukates lahingolukordades säilitas ta rahu ning võitles loovalt ja edukalt. Oskus, mida teoreetilisel väljaõppel praktiliselt omandada pole võimalik. Vaid lahingu karmis tegelikkuses ilmneb sõduri võime saada üle hirmust ja loomulikust põgenemisrefleksist.
3. Mägidivisjon alustas süstemaatilist organiseeritud taganemist Dnepri poole. Võimsa ülekaaluga, kolmekümne kolme täieliku diviisiga, ründas punavägi kümmet sakslaste diviisi, mis olid juba niigi palju inimjõudu ja lahingvarustust kaotanud. Siin tuli üheksakümnel sõduril kaitsta kilomeetripikkust rindelõiku. Tühikute täiteks paigutati otse rindele tagala- ja logistikaüksusi, nagu näiteks jalaväge. Nii tekkis illusioon lahingujõudude olemasolust, kuid reserve enam ei olnud. Nõukogude vägede läbimurdel olid otsesed äärmiselt ohtlikud tagajärjed. 3. Mägidivisjon asus kõige raskemate lahingute keskpunktis Zaporižžja lähistel, kus kaks venelaste rünnakukiilu üritasid läbi murda ja nii-öelda tangid kokku pigistada. Kuigi 144. mägijäägrite rügement paiknes strateegiliselt tähtsal kohal silmitsi kümnekordse ülekaaluga vastasega, pidas kaitseliin vastu ja võimaldas teistel üksustel plaanipäraselt taanduda ning panna püsti uus kaitseliin. Venelaste erinevate raskuspunktidega rünnak vältas terve nädala. Sügis saabus varakult ja septembri algul muutis paduvihm teed ja tänavad kleepuvateks läbipääsmatuteks mülgasteks. Pidev magamatus, probleemid toidu ja laskemoonaga varustamisel ning kohutav võitlussurve kurnasid välja jäägrite viimased jõuvarud. Tüüpiline võitlusolukord, nagu see jäi sõja lõpuni.
7. kompanii sai käsu kindlustada rügemendi taganemist. Kuuskümmend jäägrit kaevasid ühes külas üles strateegiliselt tähtsa ristmiku, et venelaste motoriseeritud üksuste edasiliikumist takistada. Vaenlaste luure tegi peagi kindlaks, kui vähe neid tegelikult oli. Punaarmee üksused jälitasid jäägreid, et nad lõplikult hävitada. 7. kompanii jäänused koosnesid suure võitluskogemusega ja karastunud sõjameestest. Hästi kindlustatult ja oskuslikult tuld andes õnnestus neil venelasi eemal hoida. Oma kaevikutes õnnestus jäägritel väikeste kaotustega elada üle isegi tankitõrjekahurite ja tankide tuli. Sellistes lahingutes oli hädasti snaipreid vaja. Lask lasu järel tabas kolmesaja meetri pealt sihtmärki. Sepp ilmus välja kõige tulisemates lahingutes ja sundis oma eksimatu tulega vaenlast kaitsepositsioonile asuma. Lausa uskumatu külmaverelisusega saatis ta oma kuulid surmava täpsusega vaenlase ridadesse. Ebakindlas lahinguolukorras vastase võitlusmoraali õõnestamine oli ilmselgeks eeliseks. Kogenud täpsuslaskurid ei keskendunud seepärast mitte niivõrd surmavatele, kui võimalikult valusatele ja võitlusvõimetuks muutvatele tabamustele. Lisaks selgelt suuremale tabamistäpsusele lahingumöllus ja laskekiirusele demoraliseerisid raskelt haavatute loomalikud karjed nende kaasvõitlejaid ja pärssisid pealetungikiirust. Just sellistes võitlustes ülekaalukate rünnakulainete vastu arendas Sepp oma taktika täiuslikkuseni. Ta ootas, kuni kolm