Іван Андрійович взяв зі столу окуляри, повільно одягнув їх і глянув цікавим поглядом на незнайому студентку.
– Як ваше прізвище, панянко? – на галицький манір запитав Іван Андрійович спокійно дівчину.
– Та яка вам різниця! – різко відрізала Юля.
– Ну, різниця є, – спокійно відповів професор. – Знаєте, я багато чого бачив і чув у цих стінах. Але такі заяви – вперше. Ви маєте якісь аргументовані заперечення щодо мого повідомлення?
Юля злякалася. Її гнів кудись зник. Вона відчула себе самотньою і беззахисною. Очі усіх студентів вп’ялися в неї, як тисячі вогників, що нещадно кололи її своїм жаром. Юля розгубилася… і вже без агресії відповіла:
– Скільки можна робити із Малоросії «пуп землі»? Це ж неправда! Вся історія уже давно написана і вона усім давно відома, – уже не так роздратовано сказала дівчина.
– Дуже смілива заява, – спокійно промовив Іван Андрійович, – знаєте, чарівна незнайомко, ви мене остаточно спантеличили. І я, порушуючи всі університетські традиції, готовий довести вам протилежне.
Голос професора Войцеховського звучав якось загадково. Аудиторія затихла остаточно. Юля не відчувала не те що землі під ногами, але й власного тіла. Спокійний голос професора не обіцяв їй нічого поганого. Небезпека минула. Дівчина поступово заспокоювалася. Вона була заскочена спокоєм і повагою професора, а тому в її свідомості промайнула навіть якась зацікавленість. Чи не вперше Юля спробувала уважно його розглянути.
Це був чоловік середнього зросту у доволі респектабельному костюмі. Його обличчя мало правильну форму, а волосся було темним, хоч і досить рясно посрібленим сивиною. Іван Андрійович виглядав доволі рухливим і життєрадісним. Його очі були допитливі і сяяли якоюсь енергією зацікавленості і натхнення.
Потім вона окинула поглядом аудиторію. Там сиділи абсолютно різні, дивні молоді люди, які чомусь з непідробною цікавістю дивилися на неї. З-за вікна лунав шум автомобілів… В аудиторії було задушно… Їй захотілося піти… Але куди йти? До папи, який має намір забрати її з собою у Москву?.. Він знову буде віддавати її заміж за рудого і пафосного москвича Нікіту… Що з нею відбувається? Де вона? І що вона тут робить? У Юлиній голові різні думки та настрої спорадично змінювалися.
Тим часом професор обмірковував, як заспокоїти спершу агресивну, а тепер розгублену дівчину. Як її зацікавити Україною та її історією? Натомість в його голові, мов дзвін, лунали останні слова Юлі: «Що ви несете! Ви ще скажіть, що Ісус Христос – українець! Або що Атлантида була в Україні»… «Атлантида! Так, Атлантида може зацікавити цю незнайому студентку», – наче блискавка у літню ніч, промайнула думка у професора.
Він підійшов ближче до першого ряду столів, за якими сиділи студенти і тихим, але впевненим голосом промовив:
– Добре, незнайомко. Пропоную парі. Якщо я вам доведу,