3
За даними активістів, на початку дев’яностих років у Донецькій області кримінальний світ знищував своїх конкурентів у закинутих вугільних шахтах.
4
Мається на увазі «поважно».
5
Або поема «Про того, хто бачив усе» – один із найдавніших літературних творів людства, найбільший твір, написаний клинописом, один із найкращих творів літератури Стародавнього Сходу.
6
Індуїстські релігійні тексти, в яких розповідається історія Всесвіту від створення до знищення (кінець IV тисячоліття до н.е.).
7
Археологічна культура на території сучасної України кінця мідної доби (енеоліту) та ранньої бронзової доби (3600–2300 до н. е.)
8
Археологічна культура на території сучасної України епохи ранньої бронзової доби (2700–2000 рр. до н. е.)
9
Археологічна культура на території сучасної України, яка існувала протягом XXII–XVIII століть до Р. Х.
10
Археологічна культура на території сучасної України доби пізньої бронзи (XVIII–XII ст. до н. е.)
11
У давньогрецькій міфології легендарна країна, місце проживання блаженного народу гіпербореїв. За найбільш розповсюдженою версією, Гіперборея розташована на острові (материку), що затонув.
12
Позначення височин, що дають початок основним річкам Скіфії. В античній міфології це гори, на яких знаходилося житло північного вітру Борея.
13
Латинська назва грецького бога північного вітру Борея.
14
Володар стародавньої Персії.
15
Назви європейських племен: кельти, германці, балти та слов’яни
16
Назви азійських племен: доісторичні єгиптяни, шумери, індо-арійці, арійці
17
Археологічна культура часів енеоліту (8000–5000 рр. до н. е.), назва якої походить від назви села Трипілля на Київщині; у зазначеній розширеній назві культури присутня ще й назва румунського села Кукутень, де також було знайдено сліди цієї культури.
18
Так називають всі зображення, висічені на камені, з найдавніших часів (палеоліту) аж до середньовіччя.