Це саме стосується висловлення наших цілей. Замість «Я хотів би…», чи «Я намагатимусь…», чи «Сподіваюся заробити 100 000 фунтів стерлінгів до 31 грудня цього року» стверджуйте: «Я заробляю 100 000 фунтів стерлінгів відтепер до 31 грудня цього року». Завжди пам’ятайте: коли пишете ваші цілі, формулюйте їх як стверджувальні речення в теперішньому часі.
Записавши таким способом свої цілі, ви опинитеся на півдорозі до їхнього досягнення. Це майже магія якась – записати свої цілі як ствердження в теперішньому часі, це насправді притягує їх у ваше життя. Просто виклавши їх на папері й перечитуючи тричі на день – уранці, удень і ввечері, – ви запустите процес їхнього досягнення.
– Справді? – перепитав юнак.
– Ну, єдине, що я можу сказати, – спробуйте і побачите, як воно буде, – відповів містер Чепмен. – Записані цілі надзвичайно сильно впливають на ваші життєві досягнення. А записавши, побачте, як досягаєте їх.
– Що ви маєте на увазі? – уточнив юнак.
– Це процес, що називається «творча візуалізація». Хоч би якими були ваші цілі, уявіть, що ви їх уже досягли. Якщо, наприклад, одна з ваших цілей – жити в певному будинку, побачте, як там живете. Або якщо ваша мета – отримати певну роботу, побачте себе на цій роботі.
– Але хіба це не звичайна спроба видати бажане за дійсне? – заперечив юнак.
– Ви знаєте, один мудрий старий чоловік колись сказав мені: «Те, чого ви бажаєте, – це не мрія». Коли ви уявляєте, що вже досягаєте своїх цілей, ті цілі стають більш реальними, більш можливими. Це техніка, якою користуються всі найвидатніші спортсмени, бо вона викликає відчуття впевненості, переконання, що ви можете досягти своїх цілей та зробите це.
– Гаразд, – згодився юнак. – Отож, потрібно визначити свої цілі, записати їх та візуалізувати їхнє досягнення.
– Так. Але є ще одне, що робить процес досягнення цілей ще потужнішим, – і це усвідомлення причини: чому ви хочете досягти таких цілей, навіщо вам це потрібно.
– Чому так? – запитав юнак.
– Бо саме причини надають цілям значення. Наприклад, ціль заробити певну суму грошей не так мотивує, як ціль заробити певну суму грошей, щоб дозволити собі конкретну квартиру або особливу поїздку чи щоб мати можливість віддати своїх дітей до коледжу. Що б це не було, вам потрібен сенс. Зрештою, що мотивуватиме вас більше – ціль отримати 10 000 фунтів стерлінгів чи ціль отримати 10 000 фунтів стерлінгів, щоб покласти їх на депозит для придбання власного житла? Пам’ятайте, що багатство полягає не в тому, щоб накопичувати гроші та майно заради накопичення, а в можливостях, які вони вам дають, щоб досягнути своєї мети в житті – а може, і не одної. Визначення причин для досягнення своїх цілей дарує нестримну силу чіткої мети.
Того вечора