Вчинки ведуть до результатів.
Ваша фінансова програма становить комбінацію ваших думок, почуттів і вчинків у грошовій сфері.
Тож як формується грошова програма? Відповідь проста. Вона переважно містить інформацію чи «програмування», отримані в минулому, особливо змалку.
Хто є головним джерелом цього програмування? У більшості людей до цього списку належать батьки, брати й сестри, друзі, авторитетні особи, вчителі, релігійні лідери, ЗМІ та культура.
Розгляньмо культуру. Хіба ж не правда, що одні культури сприймають гроші та взаємодіють з ними в один спосіб, тоді як інші культури мають зовсім інший підхід? Ви вважаєте, що дитина виходить із материнського лона, уже маючи певне ставлення до грошей, або ж дитину вчать поводитися з грошима? Цілком правильно. Кожну дитину вчать тому, що думати і як поводитися, коли йдеться про гроші.
Це справедливо для вас, для мене, для всіх. Вас учили, як думати і що робити, коли йдеться про гроші. Це навчання стало вашим програмуванням, автоматичною реакцією, яка веде вас решту вашого життя. Звісно, це стається, якщо ви не втрутитеся й не переглянете грошову програму вашого розуму. Саме це ми робимо у пропонованій книжці і щороку на глибшому та стабільнішому рівні для тисяч людей на семінарі-інтенсиві «Думай як мільйонер».
Ми вже казали, що думки ведуть до почуттів, почуття ведуть до вчинків, вчинки ведуть до результатів. Ось цікаве запитання: як ви думаєте, звідки беруться думки? Чому ви думаєте не так, як людина поряд із вами?
Ваші думки походять з «інформаційних досьє», збережених у картотеках вашого мозку. То звідки береться ця інформація? Вона походить із попереднього програмування. Саме так, ваша попередня програмованість визначає кожну думку, що зринає у вашій голові. Саме тому це часто називають обумовленим розумом.
Щоб відобразити це, перегляньмо наш «Процес виявлення» у такий спосіб:
Ваша програма веде до думок, думки – до почуттів, почуття – до вчинків, вчинки – до результатів.
Отже, як і з комп’ютером, якщо ви змінюєте програму, то робите перший важливий крок до змінювання результатів.
Тож як формується наша програмованість? Це відбувається у три основні способи в усіх сферах життя, включно з фінансовою:
Вербальне програмування: що ви чули в дитинстві?
Наслідування: що ви бачили в дитинстві?
Особистий досвід: що ви відчули в дитинстві?
Важливо зрозуміти ці три аспекти програмування, тому розгляньмо кожен із них. У другій частині цієї книжки ви дізнаєтеся, як перелаштувати себе для достатку й успіху.
Почнімо з вербального програмування. Що ви, зростаючи, чули про гроші, достаток і багатих людей?
Чи чули ви коли-небудь такі фрази: «гроші – коріння всіх бід», «відкладай гроші на чорний день», «багаті люди жадібні», «усі багатії – злочинці», «брудні гроші», «потрібно тяжко працювати, щоб заробляти», «гроші на деревах не ростуть», «не можна бути і багатим,