Пісня Сюзани: Темна Вежа VI. Стивен Кинг. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Стивен Кинг
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Серия: Темна вежа
Жанр произведения: Героическая фантастика
Год издания: 0
isbn: 9786171273078
Скачать книгу
в них були оголені ноги, що стирчали з-під коротких спідниць (та яких там спідниць, ха-ха). І це ж були не тінейджерки, не якісь кралечки з коледжу, цим жінкам було щонайменше за тридцять (хоча вона мала підозру – їм могло бути й за шістдесят, хтозна, як далеко могла просунутися наука за останні тридцять п’ять років).

      Праворуч була невелика крамничка. Десь поза нею, у закутку, щось благословенно знайоме награвало піаніно – «Ніч і день»28, – і Сюзанна здогадалася, якщо вона піде на звук, то побачить там багато шкіряних фотелів, багато іскристих пляшок і джентльмена у білому смокінгу, котрий радий буде їй прислужитися, навіть якщо зараз усього лишень перейшло за полудень. Від усього цього їй стало зовсім гарно на душі.

      Прямо попереду містилася реєстраційна стійка, а за нею перебувала найекзотичніша жінка з усіх, яких на своїм віку доводилося бачити Сюзанні. На вигляд у ній змішалися білі, чорні і китайці. Там, 1964-го, цю жінку, безсумнівно, незважаючи на її красу, обзивали б метискою. А тут її одягнули у надзвичайно гарний костюм і посадовили за реєстраційну стійку великого першокласного готелю. Хай Темна вежа і вельми похилилася, подумала Сюзанна, і білий світ, можливо, вже не дуже певний, але, на її думку, ця жінка за стійкою є доказом (якщо докази комусь тут потрібні) того, що не все розвалюється чи йде в хибному напрямку. Вона якраз балакала з клієнтом, котрий оскаржував рахунок за переглянуті ним у себе в номері відеофільми, бозна, що воно таке.

      «Не переймайся, це майбутнє, – знову нагадала сама собі Сюзанна. – Це наукова фантастика, як місто Лад. Сприймай все як є».

      – Мені байдуже, що воно таке і в якому часі, – заявила Мія. – Я мушу бути поряд з телефоном. Я мушу піклуватися про мого малюка.

      Сюзанна було пройшла повз щит на тринозі, потім зупинилася й обернулася, щоб уважніше роздивитися, що там написано.

      ВІД ПЕРШОГО ЧЕРВНЯ 1999 року ГОТЕЛЬ «НЬЮ-ЙОРК ПЛАЗА-ПАРК-ХАЯТТ» ПЕРЕТВОРЮЄТЬСЯ НА «КОРОЛІВСЬКИЙ ПЛАЗА-ООН».

      ЦЕ ЧЕРГОВИЙ ВЕЛИКИЙ ПРОЕКТ компаній «СОМБРА»/ «ПІВНІЧНИЙ ЦЕНТР»!

      «“Сомбра” – це ж як в тому шикарному кондомініумі “Затока Черепахи”… який так і не було збудовано, судячи з облямованої чорним склом вежі, що там стирчить на розі, – подумала Сюзанна. – Цікаво. А “Північний центр” – це “Північний центр позитроніки”».

      Вона відчула, як укол болю прохромив їй голову. Укол? Та де збіса, то був удар блискавки. В неї аж сльози бризнули з очей. І вона знала, хто наслав на неї цей біль. Це Мія, котру не цікавила ні корпорація «Сомбра», ні «Північний центр позитроніки», ані сама Темна вежа, проявила так своє нетерпіння. Сюзанна розуміла, що з цим треба щось робити, принаймні спробувати щось поміняти. Мія сліпо зосередилася на малюкові, але, якщо вона не бажає втратити свого малюка, їй доведеться трохи розширити власний кругозір.

      – Вона заїдає тебе всю дорогу, – озвалася Детта. Голос її прозвучав тверезо, жорстко й підбадьорливо. – Та ти й сама це добре знаєш, авжеж?

      Сюзанна знала.

      Вона


<p>28</p>

«Ніч і день» – пісня-евергрін, написана Колом Портером для мюзиклу «Веселе розлучення» (1932).