Перехід до блакитного океану. Поза конкуренцією. Рене Моборн. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Рене Моборн
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Серия:
Жанр произведения: Маркетинг, PR, реклама
Год издания: 2017
isbn: 978-617-12-5832-7, 978-617-12-5831-0, 978-617-12-5833-4
Скачать книгу
галузь рингтонів дала людям нову можливість для вираження власної індивідуальності та отримання приємних емоцій протягом дня щоразу, як задзвонить їхній телефон і заграє улюблена пісня чи мелодія. Якщо тут і відбувся підрив, то підірвав він одноманітність і нудьгу. Цей ринковий простір був створений у наявних на той час межах галузі.

      Як показано в нашій моделі зростання, розв’язання нових проблем або використання нових можливостей веде до непідривного творення, бо нові ринки майже не зачіпають основ наявних ринків, навіть їхніх країв. Такий тип розвитку також є непідривним стосовно суспільства, бо він збільшує прибутки, доходи та робочі місця, вже не кажучи про уяву суспільства, і водночас не руйнує чужих прибутків, доходів та робочих місць. Такі сфери, як кібербезпека, боротьба з надмірною вагою, безперервне навчання29, віртуальна реальність, охорона довкілля та медичні послуги, пропонують зовсім нові можливості для непідривного творення. Те саме стосується й основи піраміди – можливостей, які можна знайти, і проблем, які можна розв’язати, для мільярдів бідних людей30.

      Перегляд і розв’язання наявної проблеми в галузі

      Між розв’язанням наявної проблеми та визначенням і розв’язанням нової проблеми або створенням нової можливості розташовані стратегії створення ринків, що по-новому визначають і розв’язують проблему, на якій зосереджена галузь. Нове визначення проблеми дозволяє організації змінити свої припущення та відтворити межі галузі по-новому й творчо. Тут повністю залучені і підривне, і непідривне творення. Візьмімо відомий приклад Cirque du Soleil. Завдяки тому, що цирк по-новому визначив проблему, яку збирався розв’язати, – як максимізувати радість і захоплення від цирку, як поєднати найкраще в цирку (клоунів, циркові намети й фантастичних акробатів) з найкращими проявами театру і балету (артистизмом, музикою, танцями, сюжетами), – цирк здійснив стрибок у виді та ступені цінності, що її пропонує галузь. Cirque du Soleil створив новий ринковий простір між двома галузями, взявши частину попиту з кожної. Водночас він збільшив загальний ринок і привів нових людей до блакитного океану новоствореного ринкового простору. Дорослі, які не мають дітей, та корпоративні клієнти, які ніколи раніше й не думали відвідувати цирк, стали публікою Cirque du Soleil.

      Андре Рійо та Оркестр Йоганна Штрауса також створили новий ринок, по-новому підійшовши до проблеми, на якій зосередилась галузь класичної музики, і звернулись до підривного та непідривного творення. Рійо прозвали «маестро для мас», він постійно з’являється на чолі рейтингів міжнародних концертних турів разом з Coldplay, Бейонсе та Rolling Stones. На відміну від традиційних оркестрів класичної музики, оркестр Рійо поєднує легку класичну і вальсову музику (наприклад, «Блакитний Дунай», «Баркарола» та «O mio babbino caro») з музикою сучасною, що її багато хто вважає більш доступною, наприклад із піснею «Ben» Майкла Джексона чи хітом «My Heart Will Go On» Селін Діон. Рійо відмовився від претензійних


<p>29</p>

Безперервне навчання – добровільне, постійне та самомотивоване (професійно чи особисто) отримання знань.

<p>30</p>

К. К. Прахалад (С. K. Prahalad 2006) сформулював поняття «основи піраміди». У нього ви можете знайти більше про те, чому «основа піраміди» пропонує широкі, цілковито нові можливості, а також абсолютно нові проблеми для розв’язання.