Ґ. Позиції за участю трьох гравців
Досі ми мали справу лише з позиціями, де беруть участь два гравці: Я і Ти. Але поняття позиції нагадує акордеон і може розширюватися настільки, що охоплює широкий спектр позицій (окрім головних чотирьох), які так само відрізняються одна від одної, як і люди у світі. Отже, якщо перейти до розгляду позицій за участю трьох гравців, то дістанемо такі ось комбінації:
1а. «Я+, Ти+, Вони+». Це позиція демократичної спільноти дружної родини, такий собі ідеал, до якого прагнуть сила-силенна людей, її сформульовано фразою: «Ми всіх любимо».
1б. «Я+, Ти+, Вони–». Це упереджена, снобістська чи бандитська позиція демагога, що формулюється як: «Та кому вони потрібні?»
2а. «Я+, Ти–, Вони+». Це позиція агітатора або опозиціонера, а іноді й місіонерів різного ґатунку. «Ви недобрі люди порівняно з он тими, іншими».
2б. «Я+, Ти–, Вони–». Це позиція самотнього, самовдоволеного критика, зарозумілість у чистому вигляді. «Усі мають схилятися переді мною і наслідувати мене такою мірою, якою це можливо для нижчих за мене людей».
3а. «Я–, Ти+, Вони+». Це святий або мазохіст, який сам себе карає; меланхолічна позиція у чистому вигляді. «Я – найнікчемніша людина в цілому світі».
3б. «Я–, Ти+, Вони–». Це рабська позиція людей, які вирішують працювати за винагороду через снобізм, а не через необхідність. «Я принизив себе, і ти добре мене винагородив, не те, що ці уламні люди».
4а. «Я–, Ти–, Вони+». Це позиція рабської заздрості, а часом і політичної дії. «Вони ненавидять нас, бо ми не такі божевільні, як вони».
4б. «Я–, Ти–, Вони–». Це позиція циніків або тих, хто вірить у долю чи первородний гріх. «У нас немає нічого доброго».
Також існують нестабільні позиції за участю трьох гравців; деякі з них є гнучкими і дають шанс іншому. Наприклад:
1? «Я+, Ти+, Вони?». Це євангелістська позиція. «Зі мною і з тобою все гаразд, але ми не знаємо про них, доки вони не продемонструють свої особисті якості чи не приєднаються до нас».
2? «Я+, Ти?, Вони–». Це позиція аристократичного класу. «Більшість людей недобрі, але щодо тебе я почекаю, доки ти себе покажеш».
Таким чином, маємо чотири позиції з двома гравцями і вісім із трьома, загалом дванадцять, із математичною ймовірністю аналогічної кількості гнучких позицій з одним знаком «?», ще шість із двома знаками «?» («Я+, Ти?, Вони?») й одну з трьома знаками «?» – остання стосується людини, яка відчуває, що їй важко визначити свої взаємини з іншими. Загалом це дає 31 можливий тип – достатньо, щоб зробити життя цікавим. Це розмаїття стає ще більшим, коли ми починаємо