Ця вправа має два варіанти: один для тих, у кого є гарний приятель, завжди готовий допомогти, другий – для тих, хто воліє виконати її на самоті.
Варіант 1. Зберіться разом і напишіть кіносценарій
Початковий сценарій – це лише стислий опис фільму. Пропонуючи свій майбутній кіношедевр якій-небудь студії, ви кажете щось на кшталт цього: «Професор із вищого товариства зустрічає квіткарку біля оперного театру в Лондоні та разом зі своїм другом вирішує навчити її правильної вимови й видати за аристократку на королівському балу. Потім він у неї закохується». Саме такий вигляд має перша версія будь-якого сценарію.
Отже, я хочу, щоб друг запропонував вам сценарій вашої блискучої кар’єри. Як він це зробить? Він працюватиме з тими двома описами: «райської» та «пекельної» роботи. Наприклад, приятель каже: «Гаразд, ти ненавидиш безлад, ось тобі сценарій: ти працюєш в офісі, де все ідеально організовано і все під твоїм цілковитим контролем. Щодня тебе хвалять за чудове виконання твоїх обов’язків».
Уважно вислухайте сценарій свого товариша. Коли він закінчить, допоможіть йому дещо вдосконалити в цьому описі. Визначте, чи задоволені ви життям, яке він вам змалював, чи хотіли б відредагувати певні деталі:
– Мені подобається офіс, де все в ідеальному порядку, але не думаю, що мені необхідна похвала. Здається, я взагалі не хочу мати жодного начальника.
– Гаразд, – скаже ваш друг, – дозволь мені почати знову: ти працюєш в офісі з ідеально налагодженою роботою, і це твій власний офіс, бо ти маєш свій бізнес.
– О-о-о, мені це подобається.
Від однієї дрібнички до іншої, знову і знову. Я хочу, щоб ваш приятель відредагував історію, щоразу вилучаючи елементи, які вам не припали до душі, і додаючи все, чого не вистачало. А потім знову запропонував вам сценарій:
– Гаразд, тепер усе нормально?
– Майже. Який у мене бізнес?
– Ти торгуєш теплою білизною.
– Ні, я не хочу нічим торгувати.
– Узагалі нічим?
– Ні. Я хочу робити щось корисне в цьому світі. Хочу навчати людей, як покращити їхнє життя.
От тобі й маєш!
Погляньте, хтось щойно зрозумів, чого хоче.
Мало-помалу, знову й знову коригуючи цей сценарій, ви почнете усвідомлювати, щó для вас справді важливо, тобто щó для вас має сенс. Сценарій, який підлягає самокорекції, – це хитрий трюк, котрий ми застосували, щоб відкрити таємниці вашої душі. Ми використали всі вправи в цьому розділі, аби обійти перешкоди вашої лінії захисту, і зрештою отримали точні відомості!
Варіант 2. Дві ручки
Якщо поблизу немає приятеля, цю вправу можна так само ефективно виконати за допомогою блокнота або зошита і двох різнокольорових