Не маючи такого заняття, ви будете відчувати порожнечу, навіть якщо оселитеся в раю й житимете, як багаті та знамениті. Якщо ви не захоплені чимось, що насправді вам не байдуже, будь-яке місце здаватиметься в’язницею.
І це ще не все.
Якщо ви вважаєте, що ставити свої інтереси на перше місце – егоїстично, замисліться над цим знову, тому що, присвятивши себе улюбленій справі, ви вже робите подарунок світові! Пікассо не намагався нікому допомогти. Так само не прагнув цього Ейнштейн, працюючи над теорією відносності. Вони просто хотіли робити свою справу. Їхня праця здавалася їм дуже важливою, і вони не могли про неї забути. Їхні зусилля були особистими, зосередженими на собі й навіть егоїстичними – принаймні вони не думали при цьому про добробут когось іншого. Навіть рятівники цього світу мають певні особисті «інтереси», які вони задовольняють, допомагаючи хворим або зцілюючи планету. Вони дослухаються до особистих нагальних потреб, а не просто намагаються бути гарними людьми. Настав час зруйнувати міф, згідно з яким треба обирати між власною втіхою та працею, що має сенс.
Щоб отримати перше, слід робити друге.
Для того щоб мати видатні професійні досягнення, треба бути закоханим. І так само як у випадку з коханням, пояснити «хімію» любові до певної діяльності майже неможливо. Щоб ваше життя було захопливим і дарувало задоволення, ви не мусите робити те, що є «правильним». Вам слід робити те, що правильно, тобто підходить саме вам. Зрештою, це найвеликодушніша річ, яку ви можете зробити. Хіба не гріє душу думка про те, що задля добробуту світу ви маєте взятися за справу, до якої у вас найкращі здібності та яку найбільше любите? Таке зобов’язання дає вам право це робити.
Ви знаєте, як почувається людина, що робить улюблену справу? Я провела невеличке опитування й дістала такі відповіді:
«Улюблена справа наповнює тебе вщерть і використовує всі твої можливості».
«Я люблю свою роботу – це завжди виклик і щось нове».
«Я знаю, що мені подобається те, що я роблю, коли забуваю про годинник».
«Це чесна праця. Важка й чесна. Як робота пожежника чи фермера».
«Коли мені подобається те, що я роблю, я сам собі хазяїн. Я ніби у власному бізнесі. Щоб викластися на всі сто, мені треба почуватися саме так, навіть якщо фактично хтось інший оплачує мою працю».
Звучить гарно, якщо ви, звісно, зможете отримати таку роботу, правда?
А ви зможете. Шлях, яким ми йтимемо далі, може видатися обхідним, але він приведе вас до улюбленої справи. Отже, звільніть свою уяву від будь-яких обмежень і приготуйтеся до сміливого польоту фантазії. Зараз ми трохи розважимося.
Отримайте роботу
Так, я сказала «робота». Для цієї вправи нам не