Великий сімейний юридичний довідник у питаннях і відповідях. О. М. Сичов. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: О. М. Сичов
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Серия:
Жанр произведения: Юриспруденция, право
Год издания: 2015
isbn: 978-966-14-8962-1, 9789661489638
Скачать книгу
правочин.

      На тривалість правочину можуть вплинути такі моменти:

      – Чи укладають договір купівлі-продажу день у день? Якщо так, то завдаток не потрібний.

      – Чи знято автомобіль з обліку? Для укладання договору потрібний буде технічний паспорт на автомобіль, який знято з обліку, тому якщо ви продавець, то вповні доцільно попросити покупця підтвердити свої наміри придбати авто, заплативши завдаток.

      Розмір задатку визначають сторони, але орієнтовно він повинен становити ваші витрати на зняття з обліку та відповідно взяття авто на облік знов у разі відмови покупця, біганину плюс непередбачувані 5—10 відсотків. Якщо ж ви повністю довіряєте покупцеві, то оформлення завдатку не є обов’язковим.

      Завдаток завжди укладають у письмовій формі.

      Зразки документів

Угода № __про передання завдатку

      м. _____________

      «___» ____________ 20__ р.

      _______________ (далі – Продавець) в особі _____________, що діє на підставі ___________, з однієї сторони, та ______________ (далі – Покупець), з другої сторони, уклали цю угоду про таке.

      1. Сторони домовились про купівлю-продаж автомобіля ____________________, (найменування та характеристики, номер двигуна, кузова та інше, що вказано в техпаспорті та документах на авто), який Продавець зобов’язується передати Покупцеві у строк до _______________, а Покупець зобов’язується прийняти й оплатити їх у строк, ____________________.

      2. Вартість автомобіля становить _____________ грн.

      3. На підтвердження зобов’язання щодо прийняття та оплати вищезазначеного автомобіля і на забезпечення виконання цього зобов’язання Покупець передає Продавцю завдаток у розмірі _____________ грн у рахунок належної з Покупця зазначеної сплати за автомобіль.

      4. У разі порушення Покупцем вищезазначеного зобов’язання завдаток залишається у Продавця.

      5. У разі порушення Продавцем зобов’язання щодо передання Покупцеві запчастин Продавець зобов’язаний повернути Покупцеві завдаток та додатково сплатити суму в розмірі завдатку.

      6. Сторона, винна у порушенні вищезазначених зобов’язань, має відшкодувати другій стороні збитки в сумі, на яку вони перевищують розмір завдатку.

      7. Зміна або розірвання домовленості про купівлю-продаж автозапчастин допускається лише за згодою сторін. У разі припинення зазначеної домовленості до початку її виконання або внаслідок неможливості її виконання завдаток підлягає поверненню Продавцем без додаткової сплати суми в розмірі завдатку.

      8. Усі спори, що пов’язані із цією угодою, вирішують шляхом переговорів між сторонами. Якщо спір неможливо вирішити шляхом переговорів, його вирішують у судовому порядку.

      9. Усі правовідносини, що виникають у зв’язку із виконанням умов цієї угоди і не врегульовані нею, регулюються відповідними нормами чинного законодавства України, а також звичаями ділового обігу, які застосовують до таких правовідносин на підставі принципів сумлінності, розумності та справедливості.

      10. Ця угода складена у двох примірниках, кожний з яких має однакову юридичну силу і діє до цілковитого