Великий сімейний юридичний довідник у питаннях і відповідях. О. М. Сичов. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: О. М. Сичов
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Серия:
Жанр произведения: Юриспруденция, право
Год издания: 2015
isbn: 978-966-14-8962-1, 9789661489638
Скачать книгу
– страхова виплата, яка здійснюється страховиком у межах страхової суми за договорами майнового страхування і страхування відповідальності в разі настання страхового випадку.

      Франшиза – частина збитків, яку не відшкодовує страховик згідно з договором страхування.

      Моделювання ситуації дасть можливість орієнтовно зрозуміти, чи можна вам буде у цій ситуації виконати вимоги договору для отримання відшкодування.

      Щодо франшизи, то рекомендуємо перед укладенням договору провести приблизну калькуляцію з прикладом пошкоджень (страхового випадку). Часто договір, у якому франшиза не є нульовою, покриває збитки, які можна прирівняти до втрати об’єкта страхування. Таким чином, у більшості випадків, які формально підпадають під страхові, договір неможливо буде застосувати.

      У яких випадках можуть відмовити в страховій виплаті?

      Страховик має право відмовитися від здійснення страхової виплати в разі:

      1) навмисних дій страхувальника або особи, на користь яких укладено договір страхування, якщо вони були спрямовані на настання страхового випадку, крім дій, пов’язаних із виконанням ними громадянського чи службового обов’язку, вчинених у стані необхідної оборони (без перевищення її меж), або щодо захисту майна, життя, здоров’я, честі, гідності та ділової репутації;

      2) вчинення страхувальником або особою, на користь якої укладено договір страхування, умисного злочину, що призвів до страхового випадку;

      3) подання страхувальником заздалегідь неправдивих відомостей про об’єкт страхування або про факт настання страхового випадку;

      4) одержання страхувальником повного відшкодування збитків за договором майнового страхування від особи, яка їх завдала;

      5) несвоєчасного повідомлення страхувальником без поважних на те причин про настання страхового випадку або створення страховикові перешкод у визначенні обставин, характеру та розміру збитків.

      У нотатки

      Договором страхування можуть бути передбачені також інші підстави для відмови у страховій виплаті, тому детально ознайомтеся з ними.

      Рішення страховика про відмову здійснити страхову виплату повідомляють страхувальникові у письмовій формі з обґрунтуванням причин відмови. Відмову страховика у страховій виплаті може бути оскаржено страхувальником у судовому порядку. Негативне фінансове становище страховика не є підставою для відмови у виплаті страхових сум (їх частин) або страхового відшкодування страхувальнику.

      Які бувають види добровільного стахування?

      Закон України «Про страхування» в ст. 6, 7 визначає види добровільного та обов’язкового страхування.

      Найпоширеніші види добровільного страхування:

      – страхування життя;

      – страхування від нещасних випадків;

      – медичне страхування (безперервне страхування здоров’я);

      – страхування здоров’я на випадок хвороби;

      – страхування вантажів та багажу (вантажобагажу);

      – страхування наземного транспорту (крім залізничного);

      – страхування