Великий сімейний юридичний довідник у питаннях і відповідях. О. М. Сичов. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: О. М. Сичов
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Серия:
Жанр произведения: Юриспруденция, право
Год издания: 2015
isbn: 978-966-14-8962-1, 9789661489638
Скачать книгу
Таким чином, законодавець захищає інтереси особи, якій заподіяно шкоду в результаті ДТП.

      На що звернути увагу під час укладання договору страхування?

      На сьогодні цей вид страхування поширений серед багатьох страхових компаній, та оскільки він врегульований законом як обов’язковий, договори є доволі однотипними.

      Слід пам’ятати про те, що сума, яку ви маєте сплатити за страховку, залежить від стажу керування, об’єму двигуна, історії ДТП та страхових виплат.

      Обов’язковий ліміт відповідальності страховика за шкоду, заподіяну майну потерпілих, становить 25500 гривень на одного потерпілого.

      Обов’язковий ліміт відповідальності страховика за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю потерпілих, становить 51000 гривень на одного потерпілого.

      Якщо автомобілем користуються декілька осіб, які типи договорів можуть бути укладені?

      У такому випадку можуть бути укладені такі типи договорів:

      1) страхування відповідальності за шкоду, заподіяну життю, здоров’ю, майну третіх осіб внаслідок експлуатації транспортного засобу, визначеного в договорі страхування, будь-якою особою, яка експлуатує його на законних підставах (договір I типу);

      2) страхування відповідальності за шкоду, заподіяну життю, здоров’ю, майну третіх осіб внаслідок експлуатації будь-якого транспортного засобу або одного з транспортних засобів, зазначених у договорі, особою, вказаною в договорі страхування (договір II типу);

      3) страхування відповідальності за шкоду, заподіяну життю, здоров’ю, майну третіх осіб внаслідок експлуатації транспортного засобу, визначеного в договорі страхування, особою, вказаною в договорі страхування, або однією з осіб, зазначених у договорі (договір III типу).

      Коли страховик може відмовити у виплаті?

      Після розгляду страховиком наданих йому документів про дорожньо-транспортну пригоду страховик приймає рішення про виплату страхового відшкодування або відмову у виплаті страхового відшкодування.

      Протягом трьох робочих днів від дня прийняття відповідного рішення страховик зобов’язаний направити заявнику письмове повідомлення щодо прийнятого рішення.

      Якщо особа, яка має право на отримання відшкодування, не задоволена рішенням страховика щодо виплати страхового відшкодування, вона має право подати до МТСБУ скаргу про перегляд вищезазначеного рішення. Якщо прийняте МТСБУ рішення не задовольняє таку особу, то вона має право подати позов до суду щодо відшкодування шкоди в установленому законом порядку.

      Коли страхова не буде відшкодовувати шкоду?

      Страховик або МТСБУ не відшкодовує:

      – шкоду, заподіяну під час експлуатації забезпеченого транспортного засобу, але за спричинення якої не виникає цивільно-правової відповідальності відповідно до закону;

      – шкоду, заподіяну забезпеченому транспортному засобу, який спричинив дорожньо-транспортну пригоду;

      – шкоду, заподіяну життю та здоров’ю пасажирів,