Kaval Kilk ja kaksteist lolli. Tarmo Teeväli. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Tarmo Teeväli
Издательство: Eesti digiraamatute keskus OU
Серия:
Жанр произведения: Биографии и Мемуары
Год издания: 2015
isbn: 9789949387953
Скачать книгу
asi saamata. Kilk liidab omandatud varad oma kontserni, mille haldamist takistab struktuuri mõttetu keerukus.

      3. Ettevõtteid tuuakse juhtima erinevaid spetsialiste, kellele lubatakse osalust, tulevikukasumi jagamist ning partnerlust. Juhatajaid nakatab peremehe entusiasm sedavõrd, et mitmed neist panustavad Kilgi ettevõttesse oma isiklikku vara, ettevõtteid ning raha. Palka tegevjuhtidele reeglina ei maksta, see tuleb ettevõtte juhil endal leida ja ühtlasi leiutada viis raha firmast väljavõtmiseks, meie raamatu jaoks intervjuu andnud endised Kilgi ettevõtete tegevjuhid tunnistavad, et enamasti soovitati seda teha riigimakse maksmata. „Skeemitamise“ kohta kirjalikke lepinguid ei sõlmita, kõik käib usalduse peale. Usaldades sooritavad juhatajad suure vea, millest hiljem tuleb rääkida kas suisa vanglas (Andres Männarti juhtum) või kodu ja kontoreid läbi otsima saabunud politseiga (Mati Einmanni ja Juhan Pihelbu juhtum Pärnu Sadamas).

      4. Kilgi omandatud ettevõte saab hajusa „kontserni“ osaks, ettevõtte varade peale võetakse laene ja ettemakse, sooritatakse oste, mille eest jääb tasumata. Algab likviidsuskriis, mis halvab ettevõtte tegevuse. Ettevõte satub raskustesse, töötajad jäävad palgata, maksuvõlad kuhjuvad ning koostööpartnerid nõuavad inkassofirmade abil võlgu. Kilk kinnitab intervjuudes, et kõik on korras ning annab lubadusi võlad ära maksta. Ta torkab siia-sinna vihjeid, et ettevõtte juhtkond ei ole oma ülesannetega hakkama saanud. „Vaatame-mõtleme,“ ütleb ta sägakestele, kes küsivad, millal lubatud hüved saabuvad.

      5. Toimuvad uued tehingud, mille käigus omandisuhe muutub, varad liiguvad ühtede juriidiliste isikute omandisse, võlad ja kohustused koonduvad teistesse. Võimalik on ettevõtete ümbernimetamine ning registreerimine kaugetesse maakondadesse (Nõva, Sillamäe). Matusemeeleolu süvendavad elukutselised „firmade matjad“ Aivar Tõnisson ja Silver Eensaar. Nende meeste ilmumine juhatuse liikmeks tähendab risti Kilgi järjekordse firma haual.

      6. Algatatakse rida kohtuasju nii koostööpartnerite, võlausaldajate kui ka töötajate vastu. Häda heausksetele juhatajatele, kes on Kilgi suulise jutu peale mõne korralduse vormistanud: selle kinnimaksmist hakkab Kilk nüüd nõudma. Kohtuasjad jäävad venima. Kilk ei kommenteeri.

      7. Tegevjuhtide ja äripartnerite vastu algatatakse erinevatel ette-käänetel kriminaalasjad, süüdistuste loetelu on pikk. Politsei otsib süüdistatavate kodud ja kontorid läbi (näiteks Pärnu sadama partneril Einmannil otsiti lisaks kontorile läbi ka kodu, auto ning isiklikud asjad), inimesi viiakse pikkadele ülekuulamistele. Enamik kaebustest ei pea paika.

      8. Usalduse kaotuse või muu sarnase põhjuse tõttu vallandatakse ka Kilki ning tema ettevõtteid nõustanud advokaadid, kellele jäetakse maksmata teenustasu. Advokaatide vastu algatatakse kohtuasjad.

      Silver Eensaar (üleval) ja nüüdseks kriminaalkorras karistatud Aivar Tõnisson (all) – mehed, kes ei põlga ka musta tööd.

      Skeemitamine ja kohtus käimine kui ärimeetod ja põhitegevus?

      Neid inimesi polegi nii vähe, kes on lasknud end Rein Kilgi lennukatest ideedest kaasa haarata, panustanud tema äridesse aastate jooksul oma aega, raha ja muid varasid ning lõpuks oma varadest ilma jäänuna ning alusetu avalduse põhjal algatatud kriminaalasjaga võideldes ajalehest loevad, et nemad ongi kõigis Kilgi hädades süüdi. Paljud neist on selle peale avameelselt protestinud intervjuudes Postimehele ja Äripäevale.

      Kohtusse kaebamine, valesüüdistuste esitamine, tõkendite taotlemine ning sageli ka kuriteoteadete edastamine politseile, eesmärgiga majandus-likke eesmärke saavutada või kätte maksta, on viimastel aastatel olnud Rein Kilgi põhitegevus. Ühes mõni aeg tagasi antud intervjuus on ta ise seda tabavalt nimetanud „kuse kurnamiseks“.2

      Tõsi, üks sellelaadne hagide ja kriminaalasjade süsteem on Kilgile kõvasti raha toonud – nimelt ähvardused Pärnu Sadama kaasaktsionäride Einmanni ja Pihelbu vastu (viimane neist lahkus elust tänavu, 2015. aasta kevadel). Kilgil õnnestus tagasi pöörata Pärnu Sadama aktsiate müük Endel Sifile ning saavutada kaasaktsionäri aktsiate pantimine oma ettevõtte kasuks. Sellest kirjutab meie raamatu vastav peatükk.

      Kilgi tegevustel, tegematajätmistel, avaldustel, tunnistustel ja ütlemistel on kalduvus aja jooksul muutuda. Seega ei ole ka käesolev raamat veel viimase instantsi tõde. Toome lihtsalt välja olulisemad inimestega ümberkäimise nipid. Peab ju lollidelgi tekkima mingi järeldus oma nirust saatusest. Samuti ei mahu nende kaante vahele kohtuasjade käigus esile kerkinud kõik versioonid, sest nii uurijate kui ka advokaatide kulutatud töötundide arv on kujuteldamatult suur ning materjalide mahtu saab mõõta mitte lehekülgedes, vaid tsentnerites. Ainuüksi aastatel 2013–2015 on Kilgi algatatud valekaebuste peale kulunud hinnanguliselt üle 3000 tunni kohtute aega.

      Trikkide loetelu ehk juhend algajale suuärimehele

      Miljonisadu käivitavate trikkide nimekiri, tähestikulises järjekorras

      • Aja asjad segaseks, ütle, et tuleb veel „vaadata ja mõelda“

      • Anna lubadusi, kirjelda, kuidas „teeme ja oleme“ ja mis siis kõik saama hakkab

      • Eita käendusi, garantiikirju, nõukogu otsuseid ja muid allkirjastatud dokumente

      • Esita „leitud“ dokumente

      • Esita politseisse kuriteoteade

      • Kaeba kohtusse, nõua tõkendit

      • Kutsu ajakirjanikud oma järjekordset uut suurprojekti vaatama veel enne, kui labidas on maasse löödud. Puhu pasunat, vala vahuveini ja flirdi reporteritega

      • Kutsu partner ärisse suhtes 50/50, jäta see aga korralikult vormistamata, et saaksid ise firma varadega vabalt toimetada, jäta kaasomanik ilma nii rahast kui ka osalusest

      • Müü sama asi mitu korda, aga erinevatele ostjatele

      • Pöörita ja tõsta hinda, liiguta vara teeseldud müügitehingutega omaenda firmade vahel

      • Rõhuta, et oled maksnud riigimakse – võimalusel TV-s või raadios. Maksuvõlgadest vaiki

      • Räägi tagaselja, kui alatud on inimesed, kes su headust ära kasutavad

      • Süüdista ebaõnnestumises esimesena kompanjoni või juhatuse liiget

      • Tee pankrot, vaheta omanikud ja juhatajad ning ütle, et ei tea asjast midagi

      • Venita, viivita ja ära ole võlausaldajatele, äripartneritele, ajakirjanikele jne kättesaadav

      • Vormista iseenda firmale suur laen, millega pärast pankrotitoimkonna tegevust kontrollida

      • Ähvarda kohtusse andmisega. Politseissegi avalduse kirjutamine ei maksa ju midagi. Nii saad lollidele ebameeldivusi põhjustada täiesti võõraste kätega

      Algatatud menetlused

      Väike ülevaade prominentsematest inimestest, kelle vastu on Kilgi firmade poolt algatatud erinevad menetlused. Nimed esitatud tähestikulises järjekorras, loetelu võib olla ebatäielik.

      Advokatuuri aukohtu menetlus:

      Karoliina Kõrgessaar

      Tarvo Lindma

      Maria Mägi-Rohtmets

      Kriminaalmenetlus

      Olga Aasav

      Erki Aavik

      Mati Einmann

      Helmo Hainsoo

      Tõnu Jaanimets

      Karl Liivapuu

      Eero Mikenberg

      Robert Närska

      Juhan Pihelbu

      Erliko Parisalu

      Vldadas Radvilavičius

      Enn Ruubel

      Tarmo


<p>2</p>

http://ekspress.delfi.ee/news/paevauudised/rein-kilk-viimane-mohikaanlane-kes-ajab-oma-arust-eesti-asja?id=64337295