5
Aastast 1977 alevik.
6
Teistel andmetel oli meestel kolm autot ja mootorratas.
7
See võis olla Rahva Omakaitse riietus, mida kommunistid kandsid Hispaania kodusõjas.
8
Pärnu moodne Suursild oli püsinud kuus aastat, kui Saksa sõjavägi taganedes selle õhkis ja linna maha põletada püüdis. Pealtnägijate sõnul polevat olnud tegemist tavalise väeosaga, vaid Wehrmachti koosseisus olnud võõrväelastega. Punaarmee tööpataljonlased pandi kohe ehitama „ajutist” puusilda, mis teenis pärnakaid 12 aastat.
9
Vt V. Ojakääru „Omad viisid võõras väes”, lk 517–522.
10
Tollal ei teadnud me, et neljakümneaastane helilooja oli selle aasta maikuus sooritanud enesetapu. Temast jäi maha mitu igihaljast filmimeloodiat.
11
Kinnised peod, kus ka pillimehi suupistete (ja jookidega) kostitati.
12
Selle koosseisus laulsid orkestrist Naissoo ja Root.
13
Oli samuti invaliid nagu Villipart. Põlengus olid saanud vigastada tema vasaku käe 3. ja 4. sõrm. Neid sai ta kasutada ainult akorde mängides, soolod mängis kahe sõrmega.
14
Chorus– pala teemaosa, mida improviseerides mängitakse läbi suvaline arv kordi.
15
Tol ajal meeletult menukas laul, mille Podelski raadiost maha kirjutas.
16
Mõnele laulule panime oma pealkirja. „My guy …” oli „Kevadrõõm”, „Air mail special” – „Ole valmis” jms.
17
Trompetist Dizzy Gillespie improviseeritud soolo.
18
Ustus Agur.
19
Peeter Saul.
20
Aleksander Rjabov.
21
Herbert Krutob, laulja.
22
Ellen Münter, laulja.
23
Sõjaeelne omanik Kirill Kuning pani kohvik-restoranile oma nime, mis säilis rahvasuus ka pärast ümbernimetamisi (Drei Hanseaten, Viru).
24
Tõenäoliselt on mõeldud Tallinna Tehnikumi direktorit Herman Reierit.
25
Võttis veidi hiljem kasuisa nime Jürisalu.
26
Heldur Karmo kui SC kroonik täpsustab: 31. mail 1947.
27
Endine Marcelle, Raekoja plats 8. On sümboolne, et selles keldris alustas Eesti esimene kutseline džässorkester The Murphy Band. Hiljem oli restorani nimi Vana Toomas.
28
Oli mänginud Tallinna Tehnikumi tantsuorkestris. Jäi varsti ajapuuduse tõttu kõrvale – hakkas huvituma lennukitest, läks lennukursusele.
29
Oli tolllal 17-aastane, oli komponeerinud klaveripalu ja õppis muusikakoolis sihiga minna konservatooriumi (lõpetas 1954). Sellest võis johtuda teatav üleolekutunne.
30
„Эй у…нем”, burlakkide (lodjavedajate) laul, mida sõja ajal mängisid Ameerika svingorkestrid. Laulu teati maailmas Fjodor Šaljapini heliplaadi kaudu.
31
Stan Kentoni pala „Southern Scandal”. Raadiost maha kirjutatud palade pealkirjades ja autorite nimedes oli kirjapilti nägemata tihti vigu. Cole Porteri „Begin the Beguine” oli „Alakem algusest”, kuna ei teatud beguine-nimelist tantsu.