Feng shui meie kodudes. Gerda Kroom (koostaja). Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Gerda Kroom (koostaja)
Издательство: Eesti digiraamatute keskus OU
Серия:
Жанр произведения: Сделай Сам
Год издания: 2013
isbn: 9789949496631
Скачать книгу
enamasti ülemises – päikesepõimik, kurk, pea);

      • tähelepanu nõudmine, pikad südamlikud vestlused, kui sõbranna millegi üle kurdab ja hädaldab või kolleeg palub midagi arusaamatut. Te kaotate kannatuse või hakkate kaasa tundma, teie kookonis moodustub pragu või avanete vabatahtlikult, et vampiir saaks selle, mida vajab;

      • solvumine ja lohutuse nõudmine, mäng süütundel. Kaastundest või süütundest te avanete, haletsete, lohutate, selgitate, peaasi et see pisaratevool lõppeks. Kõige selle tulemusena olete kurnatud, vampiir aga rahuneb ja tunneb end peagi igati reipalt. Selliseid asju juhtub kõige sagedamini sugulaste vahel;

      • veel üks trikk: haige pereliige tõmbab endale alateadlikult lähedaste energia. Kuid kooselu puhul on positiivne see, et kui tunnete end halvasti, asub perekond teid automaatselt energiaga toitma. Imetajatel on see kirjutatud geneetilisse mällu.

      Inimkonda on võimatu jaotada vampiirideks ja nende ohvriteks, sest vastavalt kahe alge yin’i ja yang’i tasakaalu teooriale eksisteerivad meie teadvuses üheaegselt kaks põhivajadust: üksindus ja suhtlus. Järelikult ei pea me mitte ainult rääkima, vaid ka kuulama, mitte ainult võtma, vaid ka andma. Just seepärast võib liiga tihe kaitse sissetungi eest meie ellu üksnes kahju teha. Kui inimene suunab kogu energia vaid iseendale, hakkab ta nii-öelda “praadima omas rasvas”. Midagi andmata ei saa ta ka midagi vastu. Neil juhtudel tekib lisaks psüühilistele probleemidele oht ka psüühiliste haiguste tekkeks, ilmuvad paranoia, skisofreenia ja muud kurjad tõved.

      Et vältida energiavampiiri ja teiste tumedate jõudude doonoriks saamist, pole soovitav tihedalt suhelda kurjade, pidevalt ärritunud ja närviliste inimestega. Ja mingil juhul ei tohi neile inimestele midagi kinkida, isegi mitte ajutiselt laenata, sest hea ese tuleb tagasi halvast energiast läbi imbununa. Kui teie tuttavate või sugulaste seas on aga inimesi, kel kõik läheb halvasti, ükskõik mida nad ka ei teeks, aidake neid, kuid ärge kutsuge neid oma koju, sest iga kontakt energeetiliselt tasakaalutute isikutega annab löögi teie eluaseme ja perekonna energiasüsteemile.

      Täiesti kasutu on üritada vampiirile selgitada, kes ta teie jaoks on. Seega, kõige õigem on temaga üldse mitte mingeid kontakte luua. Hoiduge eemale, lahkuge, katkestage suhted, kas või riskeerides sellega, et teid võidakse pidada ebaviisakaks. Kroonilise ja globaalse energiakaotuse korral võivad ära kuluda järgmised nõuanded.

      Kui loomulik energiavahetus ümbritsevate inimestega objektiivsetel põhjustel ei õnnestu, aitavad jõuvarusid täiendada ja taastada järgnevad tegevused:

      • vaimutehnika – palved, mediteerimine, lõdvestumine, jooga ja muu enesesse süüvimine; palja jalu rohul kõndimine, tule ja voolava vee vaatlemine, looduses viibimine, puudega suhtlemine (neid vanu tehnikaid tuleb muidugi õppida, kuid lõppkokkuvõttes see kõik õigustab end);

      • füüsiline koormus (jooks, trenažöörid, ujumine, hantlid, hingamisharjutused, tavalised jalutuskäigud);

      • suhtlemine lemmikloomaga – kassid ravivad haigeid kohti ja rahustavad, koerad suudavad jagada inimesega oma energiat ja isegi võtta endale väsimuse ja haiguse; kui lemmikloom haigestub, jälgige hoolikalt, mis toimub, sest 70 % juhtudest võttis vapper loom endale selle, mis tegelikult oli mõeldud inimesele;

      • hingelt ja vaimsuselt lähedaste inimeste seltskond – mõttekaaslaste energiaväli töötab ühes rütmis, üksteist rahustades ja täiendades;

      • isikliku mugavuse tsoon: majas peab olema ainult teile kuuluv nurgake, kuhu teie loata keegi ei tungi;

      • psühhoteraapilised seansid: teiega vesteldes õmbleks pihiisa või arst justkui kinni teie rebenenud energeetilised murdekohad.

      Kui keegi soovitab rajada enda ümber mõttelise kaitsekilbi või teeb ettepaneku lasta teha seda raha eest, tuleb silmas pidada, et tegelikult pole see veel kedagi aidanud. Peamine mõte seisneb selles, et vampiiridega pole vaja võidelda. See meenutab lahingut tarakanidega – ajad nad uksest välja, aga nemad juba aknast sees… Kui luua kord majja, lähevad tarakanid ise minema. Kui teha korda oma hing, emotsioonid, mõtted ja teod, pole ka vampiirid perele ohtlikud.

      

      XX sajandi teisel poolel asus inimese energiavahetusega tegelema ka suur teadus. uut teaduslikku suunda nimetati täiesti ametlikult bioenergeetikaks. Teadlased tõestasid eksperimentaalselt, et kõik elusorganismid, sealhulgas ka inimene, kiirgavad energiat. Seda energiat nimetati bioplasmaks ehk siis auraks.

      Käesoleval ajal nõustuvad mitte ainult vaimuinimesed ja sensitiivid, vaid ka füüsikud ja meedikud määranguga: inimene – see on energiate kogum. Nimelt sellele on rajatud erinevad meditsiinilised meetodid, mis väliselt sarnanevad füsioteraapiaga ja kus spetsiaalne aparatuur taastab haigete organite aatomite ja molekulide energeetilise potentsiaali.

      Bioenergeetika ühe põhjapaneva postulaadi kohaselt vahetavad inimesed üksteise kõrval viibides pidevalt energiat, tehes seda isegi vaikides või magades. Meie energiaväljad mõjutavad väsimatult üksteist. Ülipeened nähtamatud niidid ühendavad meid kõigiga, kellega sõbrustame või vaenujalal oleme. Mida intensiivsemalt me teise inimesega suhtleme, seda tugevam niit jõuab temalt meieni. Kõige tugevamad niidid ühendavad meid vanemate, sõprade, abikaasa ja lastega. Just see side võimaldab emadel ükskõik kui kaugelt tunnetada, et lapsega on juhtunud midagi halba.

      Normaalses perekonnas peab korralikult töötama nii-öelda ühendatud anumate seadus. Abikaasad vahetavad omavahel energiat, korvates teineteise energiavaegust. Kuid seda vaid juhul, kui perekond ise kujundab sisekliimat, mitte ei võta seda teistelt üle. Näiteks abikaasad, kes on orienteerunud koduvälisele elule (lõputud visiidid, külalised, sõbrad), viivad energia praktiliselt perekonnast välja. Need energiavood, mis tuleks suunata soodsa perekliima loomisele, kulutavad nad teistele inimestele. Kaotuse kompenseerimiseks püüavad abikaasad kasutada võõraid kogemusi ja hõivata võõrast energiat. Kuid teiste kogemusi pole võimalik omandada ning varem või hiljem selline perekond laguneb või jääb pikemaks ajaks vinduma. Kas või seepärast, et skandaalide hulk ületab kahtlemata lubatud normi.

      Skandaal on üks kõige levinumaid viise teiselt inimeselt energia väljapumpamiseks. Tühjusetunne, mida kogeb skandaalis passiivne osaleja, pole sageli tingitud sõnadest, mida skandaalitsejad äsja omavahel vahetasid. Bioenergeetika asjatundjate arvates on see seotud elujõu märkimisväärse kaotusega, mis kulus karjuva poole eeltoitmiseks. Vampiiriks peetakse seda, kes karjub, mis tähendab, et just temal pole energeetilise tasakaaluga kõik korras. Nimelt tema ongi see, kes vajab sellist eeltoitmist.

      Paljudes peredes on skandaal sagedane nähtus just seetõttu, et abikaasad ei tunne teisi viise energiavahetuseks. Tervikuna on iga energialiikumine kasulik ja meeldiv protseduur. Bioenergia peab pidevalt voolama nagu veri ja lümf, muidu saabub seisak, järelikult tekivad ka probleemid. Skandaal pole aga sugugi kõige efektiivsem energiavahetuse vorm. Seepärast on energiavahetuse häiret parem ravida kahel järgneval moel:

      • tähelepanuga iseenda vastu. Enne kui asuda valjuhäälsele ja keerulisele suhete klaarimisele, võtke kuulda iseennast. Miks teil pole jõudu? Võib-olla olete juba ammu tööga või koduste probleemidega üle koormatud ja vajate puhkust? Või olete märkamatult haigestunud ja vajate ravi?

      • seksiga. See on üks kõige iidsemaid energiavahetuse mooduseid. Tõsi, siin pole niivõrd tähtis, kui sageli seksitakse, kuivõrd just seksi kvaliteet.

      Lisaks skandaalidele on bioenergeetilise tasakaalutusega kerge seletada ka selliseid probleeme nagu “mu mees ei armasta mind enam nii palju kui varem” või “ta on hakanud minusse suhtuma kuidagi teisiti”. See tähendab, et energia, mille mees varem suunas oma naisele, suunab ta nüüd tõenäoliselt iseendale või kellelegi teisele. Põhjusi võib olla palju. Näiteks väsitab ta end rohkem tööl või spordisaalis, on märkamatult haigestunud või organismi üldtoonus on langenud.

      Muide, ka mees tunnetab, kuidas väheneb energiavool, mida ta on harjunud saama oma naiselt. Sel juhul hakkavad paljud mehed käituma nagu lapsed – mossitavad,