Близькість морів робить клімат Туреччини доволі вологим. Щорічно тут випадає 500–800 мм опадів, а на узбережжях цей показник ще вищий – 1000–1500 мм на рік.
Особливо сприятливим кліматом відрізняється узбережжя теплого Мармурового моря. Напровесні, коли поблизу Чорного моря ще холодно, тут уже можна купатися. Навіть зимою температура верхніх шарів води не буває нижче +8 °C, а влітку прогрівається до +25 °C.
Сприятливий клімат країни приваблює багатьох перелітних птахів. Восени сюди прилітають лелеки. Влітку по долинах річок, що впадають до Егейського та Середземного морів, в’ють гнізда фламінго, які взимку перебираються на солоні озера у центрі країни.
Туреччина є батьківщиною багатьох декоративних квітів. Найвідомішими з них є тюльпани. Сама їхня назва походить від турецького слова тюрбан, який ці квіти трохи нагадують. У XVII ст. популярність тюльпанів у державі досягла такого рівня, що цей відрізок часу одержав тут назву «Ера тюльпанів», а саму квітку почали вважати символом вибагливості. Звідси пішли також абрикоси, мигдаль та інжир.
У XVI ст. перші тюльпанові цибулини потрапили у Відень. Ними дуже зацікавилися в усій Європі, особливо в Англії та Нідерландах. У середині 30-х років того ж століття захоплення тюльпанами досягло такого розмаху, що виникло навіть поняття «тюльпаноманія». За цибулини давали стільки золота, скільки вони важили. Багато людей втратили свої маєтки і коштовності, намагаючись вивести нові сорти квітів.
У Туреччині живе 66,6 млн чоловік. Серед них понад 80 % становлять турки, майже 20 % – курди. Є й інші народності: араби, греки, вірмени, черкеси, грузини та євреї. Переважна кількість мешканців Туреччини належать до мусульмансуннітів. Інші сповідують християнство та іудаїзм. Втім, за Конституцією держави, всіх громадян країни називають турками незалежно від етнічної та релігійної приналежності. Етнічні меншини у Туреччині просто не визнаються. Майже всі вони, за винятком курдів і арабів, визнають рідною державну турецьку мову. Попри це, Туреччину вважають державою європейського типу, бо правові норми, які впроваджені тут, відокремлені від догм ісламу.
Головою держави є президент, якого обирають Великі національні збори терміном на 7 років. Вони фактично є однопалатним парламентом, тобто законодавчим органом держави, який обирається на 5 років. Він затверджує закони, контролює діяльність Уряду, оголошує війну та укладає мир, затверджує міжнародні угоди. Грошова одиниця у державі називається турецькою лірою.
Дуже серйозною для Туреччини є проблема курдів. На сході та південному сході, де вони проживають, уже багато років не вщухають заворушення, в основі яких лежить прагнення курдів до утворення незалежної держави Курдистан. До останнього