Територія Беніну тягнеться від узбережжя Гвінейської затоки у глиб материка на 670 км, площа її становить 112,6 тис. км2. На заході держава межує з Того, на північному заході – з Буркіна Фасо, на півночі – з Нігером, на сході – з Нігерією. На пів дні бенінська територія омивається водами Гвінейської затоки Атлантичного океану. Прибережна смуга, що належить Беніну, становить 125 км. Територія країни поділяється на чотири фізико-географічні пояси. Вздовж берега тягнеться пласка піщана низина 1,5–5 км завширшки. Позад неї розкинулися лагуни та болота. Дві з лагун, Нокуе та Ахеме, мають вихід до моря. Далі на північ знаходяться невисокі плато заввишки 200–400 м. На них розташовані ліси та савани. Деінде тут можна зустріти невеликі гори та низини з болотами. Все це складає Нижній Бенін. По цій частині країни з півночі на південь до Гвінейської затоки течуть річки Моно і Веме. На півночі, у Верхньому Беніні, здіймається ще одне плато висотою понад 500 м. Північно-західну його частину займають вкриті лісами гори Атакора. В цих горах розташована найбільша височина країни, яка дорівнює 635 м над рівнем моря. Тут течуть декілька приток великої африканської річки Нігер – Аліборі, Мекру, Сото та інші. А по самому Нігеру проходить південно-східний кордон держави. Решта території плато вкрита саванами.
Бенінські жінки
У південних прибережних районах Беніну клімат екваторіальний, пекучий і вологий, із середньорічною температурою +27 °C. Спеку дещо стримують морські бризи. Для країни характерні два сезони тропічних дощів – із середини березня до середини липня і з середини вересня до кінця листопада. У північних районах клімат змінюється на субекваторіальний. Тут середньомісячні температури коливаються від +24 до 30 °C, а один сезон дощів триває з квітня по жовтень. Протягом року в середньому випадає від 800 до 2000 мм опадів.
На жаль, природний світ Беніну нині доволі бідний. Колись більшу частину країни займали пишні тропічні ліси, але тепер вони майже всі знищені. Їх місце зайняли пальми, висаджені для одержання пальмової олії. Рештки дикої флори і фауни збереглися лише в заповідниках на півночі країни. Серед них найбільшими є міжнародні заповідники «Парк Дубль-Ве» та Пенджабі. Тут живуть слони, бегемоти, дикі буйволи, гепарди, антилопи, дикі свині, мавпи і леви. Втім, побачити їх не завжди щастить. Налякані тварини ховаються від відвідувачів.
На території сучасного Беніну люди жили ще за кам’яної доби, але історичні відомості беруть початок у XIV ст. Відомо, що в той