Але серед місцевих релігійних культів у Беніні існують і не такі жорстокі у своїй забобонності. Племена барба і самба, наприклад, віддають перевагу культу бога Землі, через якого вони намагаються підтримувати зв’язок з матінкою-землею та впливати на врожаї.
У містах Беніну проживає близько 42 % його мешканців. Це є природним, бо він вважається аграрною країною. Сільське господарство тут – основна галузь економіки та головне джерело експорту. Чільне місце посідає вирощування олійної пальми. Під неї відведені великі плантації. Крім того, вирощується бавовник, кава, какао, арахіс, кукурудза, маніок, ямс, просо, сорго. У північних районах охоче саджають тютюн.
У тваринництві головна увага приділяється великій рогатій худобі, козам, вівчарству, свинарству, птахівництву. На півдні, в лагунах та на морському узбережжі виловлюють багато риби.
На цій базі працює велика кількість підприємств з переробки сільськогосподарської сировини, а також текстильна промисловість.
Країні дуже бракує корисних копалин, але нещодавно на морському дні, поблизу узбережжя, була знайдена нафта.
Франція досі залишається основним торговим партнером Беніну. Звідти надходять основні інвестиції в економіку країни. Однак поступово розвиваються стосунки з Лівією, Марокко, Бразилією, Португалією, Таїландом і Китаєм. Щорічний прибуток держави від експорту сягає 300 млн доларів.
Одним з найвідоміших наслідків діяльності чаклунів вуду вважається перетворення мерців на зомбі. Такий «ходячий небіжчик» може нібито не тільки рухатися, а й виконувати накази людини, що заподіяла йому таке. На початку 80-х рр. минулого століття професор Уейд Девіс пояснив, що в цьому випадку відбувається. Людині дають отруту, вироблену з дуже отруйної риби фугу або її родичів, що досить розповсюджені у світовому океані. Ця отрута паралізує жертву, і родичі вважають її померлою. Потім жертву ховають, а через деякий час чаклун визволяє її з могили і дає їй дурман. Від цього людина повністю не усвідомлює, хто вона, і робить усе, що їй наказують.
У маленькому Беніні багато на що можна подивитися туристам. Тут є все, щоб одержати яскраві враження та відпочити на чудових і дуже чистих пляжах. В Абомеї розташований королівський палац Фон, який прикрашають унікальні бронзові барельєфи. ЮНБСКО оголосило їх об’єктом всесвітнього культурного спадку. Крім того, тут можна побачити цікаві експозиції – інкрустовані черепи, предмети культу вуду та інші дивні речі. В Етнографічному музеї Порто-Ново зібрана рідкісна колекція культових предметів народу йоруба. У Храмі пітонів м. Уіда