Як керують найкращі. Брайан Трейсі. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Брайан Трейсі
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Серия:
Жанр произведения: Управление, подбор персонала
Год издания: 2010
isbn: 978-617-12-3027-9,978-617-12-2463-6
Скачать книгу
У школі цьому не навчають. Цей навик розвивається тільки тоді, коли ви насправді стикаєтеся з кризою – реальною надзвичайною ситуацією з потенційними збитками.

      Однією з особливостей, яку я зауважив, протягом багатьох років спілкуючись із лідерами, є те, що, коли вони стикаються з якоюсь кризою, несподіваним поворотом подій або невдачею, вони відразу стають спокійними. Роблять глибокий вдих і свідомо сповільнюються.

      Час навчив їх: чим спокійнішими вони залишаються в умовах кризи, тим краще можуть думати, аналізувати і приймати рішення.

      Криза – це справжній час випробувань для лідерства. Під час кризи ви демонструєте, хто ви є, і кожен бачить, з чого ви «зроблені».

      Ключ до ефективної роботи під час кризи полягає в тому, щоб заздалегідь вирішити, що, незалежно від того, що відбувається, ви будете залишатися спокійними, холоднокровними та врівноваженими. Ви заздалегідь вирішуєте, що не станете сердитися або засмучуватися. Ви отримаєте необхідну вам інформацію, приймете потрібні рішення і скористаєтеся необхідними заходами. Це ознака справжнього лідерства.

      3. Чесність – риса видатних людей та лідерів, яка викликає найбільшу повагу й захоплення

      На кожному засіданні щодо стратегічного планування, які я проводив для великих та малих корпорацій, першочерговою цінністю, з якою погоджувалися керівники усіх компаній, була чесність. Вони всі сходилися на тому, що важливо залишатися повністю чесним в усьому, що вони роблять, як всередині компанії, так і за її межами.

      Кілька років потому, як усі керівники, учасники такого засідання, погодилися, що чесність є найбільш важливою з усіх цінностей у компанії, голова відомства, один із найбагатших людей Америки, зробив заяву, яку я ніколи не забуду. Він сказав: «Мені здається, що чесність сама по собі не є цінністю; це просто та цінність, яка гарантує усі інші».

      У своєму бестселері «Переможці ніколи не обманюють» (Winners Never Cheat) Джон Гантсмен [14], який розпочав свій хімічний бізнес із нуля і перетворив його на компанію вартістю в 12 мільярдів доларів, пише: «У житті чи бізнесі не існує найкоротших шляхів з моральної точки зору.

      Але існує три категорії людей: неуспішні, тимчасово успішні, а також ті, хто досягає успіху і залишається успішним. Відрізняє їх характер».

      Основою чесності є правдивість. Чесність вимагає, щоб ви завжди говорили правду, всім людям, у будь-якій ситуації. Правдивість – це фундамент довіри, необхідний для успіху будь-якого бізнесу.

      Стівен Кові [15] говорить, що для того, щоб заслужити довіру інших людей, ви повинні бути «вартим довіри». Уявіть собі, що все, що ви робите чи говорите, буде публікуватися у місцевій газеті. Завжди кажіть правду, чого б це вам не вартувало, бо ціна неправди буде набагато вищою.

      Джек Велч [16] каже, що відсутність правдивості, або, говорячи його словами, «відвертості», може зруйнувати будь-який бізнес. «Брак відвертості, в основному, стає на заваді розумних ідей, швидких дій,


<p>14</p>

Джон Гантсмен – засновник і голова хімічної компанії Huntsman Corporation, яка першою у світі почала випускати пластикові пляшки, контейнери тощо. Учасник списку найбагатших американців Forbes 400 у 2007 році. Свого часу Джон Гантсмен був помічником президента Річарда Ніксона і, за його власним визнанням, залишився чи не єдиним співробітником президентської команди, який не постав перед судом після Уотергейту. Заснував і спонсорує Гантсменівський інституту раку в Солт-Лейк-Сіті.

<p>15</p>

Стівен Річард Кові (1932–2012) – американський письменник, підприємець, фахівець із питань управління. У 1996 році видання Time включило Стівена Кові до переліку 25 найвпливовіших американців. Найбільш відома його книжка «Сім навичок високоефективних людей» (The Seven Habits of Highly Effective People). Було продано понад 15 млн копій по всьому світу, бестселер перекладено 38 мовами.

<p>16</p>

Джек Велч (р. н. 1935) – американський бізнесмен, у минулому генеральний директор компанії General Electric. Легендарним стало його звільнення з компанії у 2001 році: Велчу надали рекордну компенсацію від керівництва у зв’язку з відставкою. Розмір його «золотого парашута» становив $ 417 млн. Наразі є радником невеликої групи CEO, що входять до Fortune 500.