Feng shui ja bagua: teadmiste ja töö iseendaga feng shui. Janno Seeder. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Janno Seeder
Издательство: Eesti digiraamatute keskus OU
Серия:
Жанр произведения: Эзотерика
Год издания: 2013
isbn: 9789985328996
Скачать книгу
Inimest ei tunta selle järgi, kas tema tehtud otsus on õige või vale, vaid selle järgi, kas ta julges otsuse vastu võtta ja selle ka ellu viia. Alati on olemas võimalus valikut muuta ja teha uus otsus. Kõige halvem otsus on mittemidagitegemine – see ei vii inimest edasi, ei too edu.

      Firma kontekstis esindab see tsoon ettevõtte lühi- ja pikaajalisi strateegiaid. Pikaajaline tegevusplaan on üldisem, lühiajaline seevastu on konkreetselt päevade kaupa kirja pandud ja seda järgitakse alati. Kui olukord muutub, tuleb loomulikult ka strateegiasse muutus sisse viia.

      Feng shui viiest stiihiast lähtuvalt kannab see tsoon endas Vee elemendi energiat. Vesi voolab kivide vahel ja teeb valikuid, pöördudes kord vasakule ja kord paremale. Seisev vesi hakkab aga üsna pea roiskuma.

      Suhete, sõpruse ja armastuse tsoon, MAA

      Suhete, sõpruse ja armastuse tsooni tähendused: abielu ja armastus, saamine ja vastuvõtmine, toitmine, kohanemine, tingimusteta leppimine, emalik hoolitsus, kõik suhte- ja partnerlusvormid, empaatiavõime. Tsooni number on KAKS, sest suhtes on alati kaks poolt.

      Tsooni nimi on Maa, hiinapärane nimi KUN, mis seostub püsivusega, suhtlemisega, turvalisusega. Inimese suurim õppetund on luua püsivaid ja loovaid suhteid, mis on täis armastust ning mõistmist.

      Vanasõna ütleb, et narri põldu üks kord, põld narrib sind üheksa korda vastu. Selle tsooni kontekstist lähtuvalt viitab see sellele, et lihtne on suhteid rikkuda. Inimene elab ja areneb suhtlemises. Seega on oluline oskus suhteid luua. Suhtes on alati kaks poolt ja suhte loomise üks oluline tingimus on inimene ise, kes suhtesse astub. Kas ta hindab, tunnustab ja armastab seda inimest, see tähendab iseennast. Kui tal on enda suhtes vildakaid arusaamu, siis miks peaks keegi teine sellist „vildakat” inimest armastama või temaga sõprust pidama. Kõigepealt tuleb luua endast lugupidav ja armastav suhe iseendaga. Suhete teine oluline tingimus on andmise ja saamise tasakaal. Igasse suhtesse tuleb panustada.

      Firma kontekstis on see tsoon firma klientide välimääraja. Kes on ettevõtte kliendid? Missuguseid kliente soovite enda poole tõmmata? Kuidas kliente grupeerite? Seega, enne firma loomist tehke kindlaks, kes on teie klient. Paljud noored ettevõtted omavad häid ideid, ka rahastajaid, kuid neil puudub piisav arusaam oma sihtgrupist, kellele toode või teenus on suunatud.

      Feng shui järgi esindab seda tsooni element Maa. Tegemist on Maa elemendi yin-avaldusega.

      Perekonna, sugupuu ja mineviku tsoon, ÄIKE

      Perekonna, sugupuu ja mineviku tsooni tähendused: juhtimine, perekond, motivatsioon, dünaamika, kasvupotentsiaal, taastumine, pädevuse omandamine, autoriteet, vastutus, optimism, lugupidamine, kõik varemolnu. Tsooni number on KOLM, sest perekonna moodustavad ema, isa ja laps.

      Tsooni nimi on Äike, hiinapärane nimi CHEN, mis seostub ambitsioonidega ning oskusega viia minevikuväärtused tulevikku. Kui inimese unistused toetuvad tema mineviku positiivsetele kogemustele ja oskustele, siis on need põhjendatud ja täituvad.

      Selle tsooni olulisim mõiste on – „kõik, mis oli varem”. Siia kuuluvad sünd, lapsepõlv, kasvatus, koolitee, elu- ja töökogemused, nii head kui ka halvad mälestused. Me oleme kõik selle talletanud oma mälestustesse kuni rakutasandini välja. Arvatakse, et meie rakus istub seitsme põlvkonna info. Järelikult kanname igapäevaseid toimetusi tehes endaga kaasas väga suurt ja rasket „seljakotti”. Mis selles seljakotis on? Kas olete selle sisu juba sorteerinud ja loobunud kõigest sellest, mis teid edasi ei vii? Näiteks halvad kogemused. Jah, need ei unune kergelt, kuid neile, kes on meiega ülekohtuselt käitunud, saab andestada ja seeläbi võita juurde uut energiat ja ruumi, et edasi minna. Inimese arengu seisukohalt on tegemist olulisima eluvaldkonnaga, kuid kahjuks pöörame sellele tihtipeale ka valusale tsoonile liiga vähe tähelepanu.

      Firma kontekstis esindab see tsoon firma eelneva tegevuse analüüsi ja kokkuvõtet. Siia kuuluvad nii äriline, finantsiline kui ka sihtturu analüüs. Tegemist on ühe olulisema elualaga, kust ammutame teadmisi, kuidas meil on läinud ja kuhu me kuulume. Selle tsooni abil saame teha järeldusi, kuhu on mõistlik edasi liikuda. Seepärast pööravad ettevõtted sellele eluvaldkonnale suurt tähelepanu. Kuna firma koosneb inimestest, siis peab iga inimene just seda tsooni põhjalikult analüüsima ja kokkuvõtteid tegema. Kui vaja, siis tuleb millestki loobuda; kui vaja, tuleb korrata nii meeldivaid kogemusi kui ka raskeid õppetunde. Kas teil on analüüs oma tugevuste ja nõrkuste kohta juba tehtud?

      Feng shui järgi esindab seda tsooni element Puu. Tegemist on sugupuuga, mis kasvades püüdleb kõrguse ja valguse poole, üha laienedes ja suurenedes. Meie elu, meie sugupuu on nagu kasvuprojekt. Kasvus kängu jäänud puu viitab suguvõsa, perekonna hääbumisele, oma oskuste ja iseenda kaduvusele.

      Raha, rikkuse ja rahulolu tsoon, TUUL

      Raha, rikkuse ja rahulolu tsooni tähendused: pärilikkus, vaimne rikkus, materiaalne rikkus, õnn, teostamine, osavus, areng, rahulolu, küllusetunne. Tsooni number on NELI, sest neli on seotud järjepideva tegevusega – küllus ei jõua meieni iseenesest, vaid meie enda panuse abil.

      Tsooni nimi on Tuul, hiinapärane nimi SUN, mis seostub arenemise, jõukuse ja viljade küpsemisega ehk tulemusega. Oma rõõmu saab luua ainult inimene ise.

      Mis maksab küllusetunne? Tegemist ei ole lihtsa küsimusega. Olenevalt hetkest, vajadustest ja meeleolust võib summa olla päris erinev – kas seitse pikka paid või viis miljardit eurot. Tsooni nimi ütleb: püüa tuult väljal, kui saad. Kõik me igatseme kas suuremal või vähemal määral rikkust, raha ja õnne. Kas olete esitanud endale küsimuse: mis maksab rikkus? Mis on õnn? Kohtusin hiljuti ühe miljoneid võitnud härrasmehega, kes rääkis oma heast elust. Pärast rahulolust pakatavat kiidulaulu nentis ta, et tervist ja õnne rahaga kahjuks osta ei ole võimalik. See on tal nüüd selge. Palju olulisem on meie jaoks rahulolutunne – rahulolu inimestest, kes on su kõrval, rahulolu õnnelikest lapsesilmadest ja rahulolu oma uutest oskustest. See ongi õnn ja rikkus. Loomulikult peab olema piisavalt raha, et rahuldada oma igapäevaseid vajadusi.

      Firma kontekstis esindab see tsoon firma rahulolu ehk iga firma eesmärk on teenida kasumit. Kui firmal on korralik kasum, on rahul ettevõtte omanik, juhtkond, töötajad ja loomulikult töötajate lähedased.

      Feng shui viiest stiihiast lähtuvalt kannab see tsoon endas Puu elemendi energiat. Tuntud on sellised taimed nagu nn rahapuu (portulak-turdleht) ja dollaritaim. Ka rahatähed sisaldavad peamiselt paberit, mis esindab Puu elemendi energiat. Hea raamat võib olla palju väärtuslikum kui suur hunnik tuules silmapilkselt haihtuvat raha.

      Abistajate, õpetajate ja reiside tsoon, TAEVAS

      Abistajate, õpetajate ja reiside tsooni tähendused: sõbrad, abilised, äripartnerid, õpetajad, toetus, juhtkond, rahu ja tänulikkus, altruistlik abi, distsipliin, otsustusvõime, enesevalitsemine. Tsooni number on KUUS, sest see esindab inimesest väljaspool toimivat nii taevast kui maist energiat.

      Tsooni nimi on Taevas, hiinapärane nimi CHIEN, mis seostub planeerimise ja austusega. Inimese oluline õppetund on õppida usaldama maailma ja iseennast ning ära tunda just see õige, austusväärne juhendaja.

      Et saavutada püsivat jõukust ja küllust oma elus, vajame teiste inimeste abi. Samas peame olema valmis ka teisi inimesi abistama. Selle eluvaldkonna alla kuulub kõik see, mis ei tule meie enda seest (vastand teadmiste ja töö iseendaga tsoonile). Siia kuuluvad näiteks õpetaja, õpetus, hea raamat, huvitav film, koolitamine, nõustamine, aga ka pangalaen, selgeltnägemine, religioon, Jumal, Sai Baba. Samuti kuulub selle eluvaldkonna alla reisimine kui parim võimalus saada uut informatsiooni ja omandada vajalikke teadmisi. Tuleb olla vaid vastuvõtlik.

      Firma kontekstis esindab see tsoon niisuguseid ettevõttesse sisseostetud või sissetoodud „abilisi” nagu oskusteave (know-how), materjalid, tehnoloogia, koolitused, konsultatsioonid, välisabi, ka pangalaenud ja liisingud. Oluline on aru saada, missugust abi või toetust ettevõte antud etapil kõige enam vajab. Siia valdkonda