7. Ти стала частіше хворіти на інфекційні захворювання, погано спиш, помітила на деяких ділянках «гусячу шкіру». Необхідна аскорбінова кислота, нею багаті обліпиха, квашена капуста, чорна смородина, журавлина, шипшина, болгарський перець, цитрусові.
Як ти вже зрозуміла, правильне харчування: запорука зростання і розвитку!
Це цікаво! Скелет у людини формується не тільки в підлітковому віці 13—16 років, але аж до 23 років. Свого максимального зростання людина досягає саме до цього віку. До цього віку також рекомендується періодично приймати полівітаміни. Вони допомагають виробленню потрібних гормонів для правильного розвитку.
ПОЛІВІТАМІНИ
Полівітаміни – це медичні препарати, у вигляді таблеток, капсул, розчину або драже, які складаються з різноманітної кількості вітамінів, а також додаткових мінеральних і органічних речовин.
Мета вживання полівітамінів – забезпечити організм комплексом необхідних вітамінних речовин, які в нього надходять в певній кількості.
Зрозуміло, потреби в окремих вітамінах у кожної Леді строго індивідуальні і залежать від багатьох факторів: способу життя, харчування, стану здоров'я, умов, в яких вона живе. Відповідно, і склад полівітамінних препаратів в кожному конкретному випадку повинен бути специфічним.
Сьогодні величезну популярність набувають так звані мультивітамінні препарати – засоби, до складу яких входить велика кількість вітамінів і мінералів, необхідних людині для підтримки здоров'я і хорошого стану.
Перш, ніж купувати ці препарати – необхідно порадитися з сімейним лікарем. Просто повідом лікаря про свої симптоми і він індивідуально підбере тобі необхідний комплекс, який підходить саме твоєму організму. Якщо ти повноцінно самостійна людина – відвідай лікаря самостійно (заздалегідь запишись на прийом), а якщо ти ще не можеш обійтися без підтримки близьких – сходи до лікаря з мамою або з кимось старшим.
Відповідально приймай вітамінки по інструкції і рекомендаціям, адже це твоє здоров'я, а воно – найголовніше, що у є у нас в Життя!
Гіпервітаміноз
Гіпервітаміноз – це гострий розлад в результаті інтоксикації надвисокою дозою одного або кількох вітамінів (що містяться в їжі або вітамінних препаратах).
Пам'ятай, що надлишок вітамінів – не менш небезпечна річ, ніж їх недолік. У нашому організмі вітамін, що знаходиться в дуже великій кількості, може брати участь в реакціях, що є прерогативою іншої речовини. В результаті порушуються різні обмінні процеси і виникають серйозні захворювання. Не варто розраховувати