А отже, заспокойтеся: якщо у вашій парі чи родині виникли конфлікти, це не означає, що ви не підходите одне одному чи що з вашими стосунками щось не так. Це лише знак того, що ваша родина переживає звичний процес спільного зростання.
Важить лиш те, що ви робите із конфліктами; спрямуйте їх у творче русло.
СЕКРЕТ СІМЕЙНОГО УСПІХУ
Що робить сім’ю успішною? Чим можна вимірювати успіх? Чи існує для цього якась формула?
Особисто я дійшов висновку, що успіх – не лише в сім’ї, але й у будьякій системі – це функція від зовнішньої єдності, поділеної на внутрішню роз’єднаність.
ПЕРШИЙ РІВЕНЬ: ОСОБИСТА ЦІЛІСНІСТЬ
З уроків фізики усі ми знаємо, що в будь-який момент часу енергія лишається сталою, а отже, й обмеженою величиною. Кількість енергії, якою ми можемо користуватися, вичерпна. Навіть найпродуктивніші люди можуть розпоряджатися лише двадцятьма чотирма годинами на добу. Я з’ясував, що стала енергія розподіляється дуже передбачувано. Як? Перш за все, вона йде на те, щоб урегулювати наші внутрішні конфлікти, внутрішню боротьбу. І лише та енергія, що лишається після цього,– якщо така є – витрачається на те, щоб досягти наших особистих і кар’єрних цілей у зовнішньому світі.
Уявіть, що кожного ранку ви прокидаєтесь із певним зарядом своєї батареї – зарядом, необхідним вам для того, щоб увесь день зіштовхуватися з тими випробуваннями, що дає нам світ. Що ж відбувається, коли, скажімо, людина хвора? Припустімо, ви прийшли до лікарні провідати друга. Лікар скаже, що вам не можна залишитись більше п’яти хвилин. Чому? Тому що заряду вашого друга не вистачить на вас. Уся його енергія йде на видужування. Цілком передбачувано, що перш за все його заряд витрачатиметься на вирішення внутрішніх проблем.
Ви колись замислювалися про те, чому хворі люди багато сплять? Для того щоб видужати, їм потрібна енергія. А оскільки тілу вашого друга необхідна енергія для самозцілювання, необхідно припинити всі витрати енергії на зовнішні чинники й спрямувати їх усередину.
Розгляньмо це на іншому прикладі. Уявімо чоловіка, що закінчив найкращу бізнес-школу, здобув ступінь магістра з ділового адміністрування, склавши всі іспити на «відмінно», та отримав мільйон доларів у спадок від батьків. Отже, хороша освіта, купа грошей, і ще, для повного щастя, додаймо надзвичайно привабливу зовнішність і харизму. Чи обов’язково така людина буде хорошим чоловіком і батьком? Чи матиме цей чоловік успіх у своїй кар’єрі? На перший погляд, у нього є все: гроші, зовнішність, освіта. Та що як, скажімо, у нього не буде самоповаги чи довіри до самого себе? Доклавши потрібних зусиль і виявивши наполегливість, багато хто зможе скінчити школу з відмінними оцінками. Однак розвивати свої почуття, свою емоційну витривалість,