Етичність примусової госпіталізації в психіатричну лікарню часто не дає мені заснути. Закон про дієздатність і Закон про психічне здоров’я закріплюють за медсестрами право ухвалювати рішення від імені пацієнта. Сприйняття медсестер як «наглядачів» жахливе. Згідно з п’ятьма принципами Закону про психічне здоров’я, перед тим як ухвалити рішення, медсестра повинна подбати про те, щоб права і свободи пацієнта обмежувалися якомога менше. Але мені здається, що одноосібне позбавлення пацієнтів свободи – це надто відповідальне й небезпечне рішення, принаймні на початках. На щастя, кажу собі, я ще не скоро досягну такого рівня підготовки. Але є дивний дисбаланс у тому, що я можу звідси піти, а деякі з моїх пацієнтів надто хворі, щоб повернутися додому. Я відчуваю велику відповідальність за те, щоб зробити все правильно.
– Туалет для персоналу, – каже Сью. – Майстерня.
Я дивлюсь у той бік, у який вона показує, – дві молоді жінки і старший чоловік сидять за маленьким столом і займаються рукоділлям.
– Анорексики, – каже вона. – За ними потрібно пильнувати. Нещодавно ми проводили обшук в однієї з них.
Сью киває головою на одну із жінок.
– Вона сказала, що в неї немає ніякої контрабанди. А потім дала головній медсестрі п’ять лез, які були в неї сховані, і сказала: «Ви їх не помітили». Вона не збиралася себе різати, просто хотіла дошкулити медсестрі.
Обидві жінки привертають до себе увагу своїм виглядом: у них стирчать ребра, а кістки легкі, як пір’їнки. Я стискаю зуби, щоб не відкрити рота. Як жахливо для тих, хто страждає, бачити, що на них витріщаються, а тим паче медсестра! У мене є сусідка, яка, безсумнівно, хвора. Коли вона щоранку виходить на пробіжку, здається, що її кості ось-ось тріснуть. Я завжди вітаюся з нею і змушую себе відводити погляд, так само, як зараз, хоча це важко. Я запитую себе, чи вона – як і ці жінки – може померти. Анорексія залишається однією з головних причин смерті в психіатрії. І вона набуває поширення. Зараз також з’явилась орторексія – надмірне захоплення корисним харчуванням. Американська психіатрична асоціація поки що не внесла орторексію до списку харчових розладів DSM (Діагностичний і статистичний посібник із психічних розладів – книга, що містить усю інформацію про психічне здоров’я), але я майже переконана, що це питання часу. Очевидно, зараз, в епоху Інстаграму, соціальних медіа й недосяжної досконалості, такі харчові розлади з кожним роком поширюватимуться все більше.
«Усі ці дівчата цілеспрямовані, але їхні цілі надзвичайно вибіркові. Їх