Мовою добра. Історії догляду і прощення. Крісті Вотсон. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Крісті Вотсон
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Серия:
Жанр произведения: Современная зарубежная литература
Год издания: 2017
isbn: 978-617-12-6001-6, 978-617-12-6002-3, 978-617-12-5782-5, 978-1-78474-197-6
Скачать книгу
Але після того як видатки на діяльність Національної служби здоров’я і на соціальну допомогу було скорочено більше за будь-які інші, психіатричні відділення і медсестри, які в них працюють, опинились у скрутному становищі. Психіатричні послуги – це ручна граната без чеки. У світі не вистачає ловців мрій.

      4. Походження світу

      Ми виходимо з нічого, розкидаючи зірки, наче пил.

Джалаледдін Румі

      Так, як медсестри і лікарі біжать назустріч терористам, Флоренс Найтінгейл бігла назустріч небезпеці. Ця жінка відкинула своє привілейоване походження й сподівання щодо того, що вона вийде заміж, доглядатиме за чарівним будинком, стане господинею і виховуватиме дітей. «Моє теперішнє життя – це самогубство. Єдине, чого я хочу, – померти, – казала вона». Натомість Найтінгейл вступила до Інституту протестантських дияконис у німецькому Кайзерверті, де відшліфовувала базові навички догляду за хворими протягом двох тижнів у липні 1850 року, а потім упродовж іще трьох місяців із липня 1851 року. В 1854 році вона вирушила в турецьке місто Скутарі, щоб доглядати за солдатами, пораненими під час Кримської війни. У першу зиму, яку вона там провела, загинуло 4077 бійців. Удесятеро більше солдатів померло від таких хвороб, як тиф, тифоїд, холера і дизентерія, ніж від бойових поранень. Найтінгейл замінила кімнатні ігри і шиття на «невимовний жах… який підступає з кров’ю до шиї». Повернувшись у Британію, вона зацікавилася підготовкою і підвищенням майстерності медсестер, а також брала участь в організації роботи школи акушерства при акушерському відділенні Лікарні Святого Томаса.

      Колишні вимоги до акушерок зараз здаються доволі образливими. Джон Мобрей писав 1724 року в книзі «Лікарка»: «Вона не повинна бути надто товстою або дебелою, і насамперед їй не бажано мати товсті, м’ясисті руки або ширококості зап’ястя».

      Окрім ставлення до акушерів, відтоді кардинально змінилось і ставлення до матерів – як у США, так і в Сполученому Королівстві. Кількість породіль, старших за сорок років, збільшилась утричі з 1980-х, і зараз жінки в цьому віці народжують дітей частіше, ніж підлітки. Навіть якщо репродуктивна функція порушена, зачати дитину стає дедалі легше. Згідно зі звітом Товариства допоміжних репродуктивних технологій, зараз американки, щоб завагітніти, частіше вдаються до медичних процедур (ЕКЗ), ніж будь-коли раніше. Самі пологи теж зазнають змін. У 2014 році було оновлено рекомендації Національного інституту клінічної майстерності, завдяки чому жінки отримали більше можливостей вибрати, де вони хочуть народити дитину. Жінкам, для яких передбачено звичайні пологи з низьким ризиком ускладнень, безпечніше народжувати в спеціалізованому акушерському відділенні, ніж у лікарні. Поступово збільшується кількість пологів, які відбуваються вдома чи в спеціальних центрах, і цей процес триватиме й далі. Водночас зростає частка кесаревих розтинів, і тепер на них припадає приблизно чверть пологів у Сполученому Королівстві.

      Правила щодо передпологового і післяпологового періодів у всьому світі дуже різні. У