Змова диктаторів. Поділ Європи між Гітлером і Сталіним 1939–1941. Андрій Галушка. Читать онлайн. Newlib. NEWLIB.NET

Автор: Андрій Галушка
Издательство: Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга»
Серия:
Жанр произведения: Документальная литература
Год издания: 2018
isbn: 978-617-12-6008-5,978-617-12-6009-2
Скачать книгу
СРСР вдерся до Польщі, виникло питання, чи британська гарантія Польщі створила юридичну вимогу оголосити війну СРСР. Британський Генеральний прокурор видав юридичний висновок, що гарантія стосувалася лише нападу на Польщу європейської потуги, а СРСР не є європейською державою.

      17

      27 вересня 1939 року Райнгард Гайдріх, шеф німецької поліції, доповів, що 3 % польської інтелектуальної еліти вже знищено.

      18

      Загальна кількість жертв нацистського знищення польської інтелігенції сягає 100 тисяч.

      19

      Незважаючи на це, судно йшло без вогнів та міняло курс. Коли ж виявилося, кого саме торпедував U-30, німці одразу заявили, що англійці самі потопили власний лайнер, щоб демонізувати Німеччину та домогтися симпатії до себе у США. Хай така брехня і здається абсолютно неймовірною, але, як ми могли пересвідчитися зовсім недавно, творча спадщина «надзвичайно талановитої людини» продовжує бути актуальною.

      20

      На початку війни було відновлено військовий призов для чоловіків від 18 до 41 років.

      21

      З них більш ніж тисяча винищувачів, у тому числі 370 «спітфайрів». Британське Винищувальне командування (Fighter Command) отримало в розпорядження 45 ескадрилей винищувачів, але не бажало послати до Франції більш ніж шість, причому не «спітфайрів». Німеччина за той же час випустила винищувачів удвічі менше, але в союзників узагалі не було зброї, аналогічної пікірувальному бомбардувальнику Ju-87 («Stuka»), яких за той час було випущено 150.

      22

      Після початку війни Німеччини проти СРСР Поллітт повернувся на свою посаду генерального секретаря Комуністичної парії Великої Британії.

      23

      Дуже перешкодила мобілізація кваліфікованих робітників: на заводах «Рено», що виробляли танки та артилерійські тягачі, кількість робітників у зв’язку з мобілізацією зменшилося на 8 тисяч.

      24

      За період «дивної війни» Франція випустила 969 нових танків.

      25

      Концепція лінійних фортифікацій узагалі набрала популярності в міжвоєнній Європі: бельгійці застосували її для захисту каналу Альберта, чехи – в Судетах (беручи за зразок саме лінію Мажіно), Фінляндія сподівалася захиститися від червоного сусіда «лінією Маннергейма», СРСР збудував «лінію Сталіна», а пізніше «лінію Молотова». Німеччина, в свою чергу, збудувала свій Westwall на кордоні з Францією.

      26

      Спершу французький парламент проголосував за виділення 2,9 мільярда франків для зведення лінії.

      27

      56-річний генерал Брук, що як артилерист у Першу світову заслужив репутацію відмінного військового планувальника, вважався франкофілом, бо виріс та отримав освіту у Франції; тож навряд чи в цьому враженні він був упереджений.

      28

      Але його коханка, графиня Елен де Порте, була близька до кіл, що симпатизували Гітлеру (які вважали, що «краще Гітлер, ніж Блюм» – маючи на увазі колишнього голову уряду Народного фронту).

Скачать книгу