Двоюрідним братом «суперництва» – і доволі цікавим – є «реванш». Моя приятелька описала його так: «Усе, що мені потрібно для досягнення успіху, – уявити, як потішила б моїх ворогів моя поразка. Я просто скаженію. Я не можу цього стерпіти. А потім я думаю, як їх розлютив би мій успіх. Я просто посміхаюся подумки та починаю діяти!»
«Бог із тобою, які в тебе вороги?» – запитала я здивовано.
«Усі, хто колись поставився до мене погано та хто мене не любить», – відповіла вона.
Судити вам. Цей метод так само заслуговує на повагу, як і будь-який інший. Моя подруга поставила б йому «A». А ви?
У моєму списку є пункт «страх». Він означає, що стороння особа погрожує вам відповідними діями: «Виконуй свої зобов’язання, інакше я подбаю, щоб ти за все заплатив: я звільню тебе, влаштую тобі аудиторську перевірку, відмовлю у відшкодуванні коштів, розповім твоїй мамі». До речі, не смійтесь із цього методу. У моєму випадку він чудово працює! Я ставлю йому «A»!
Деякі люди намагаються дотримуватися своїх намірів за допомогою «аутотренінгу», повторюючи словесні формули на кшталт «Я заслуговую бути здоровою» чи «Я добра». Такі твердження ніколи не діяли на мене довше декількох хвилин. Після цього я вже не вірю тому, що кажу. Проте їх завжди варто спробувати. Тож я ставлю словесним формулам «D», хоч інші дають самонавіюванню найвищий бал – «A+». Оцініть ефективність аутотренінгу у вашому випадку.
Нещодавно з’явився ще один цікавий метод. Мій приятель називає його «Допекло!» На одному тренінгу з досягнення успіху його переконували: без лютої ненависті до ситуації, що склалася, він нічого ніколи не змінить. Він витратив кілька місяців на те, аби зненавидіти своє життя та мотивувати себе до більших заробітків. Однак, якщо не брати до уваги нестачу грошей, мій приятель має чудове життя! У нього неймовірна дружина, робота, яку він обожнює. Цей метод змусив його почуватися кепсько і не спрацював. Урешті-решт, він виставив цьому методу «F» і почав шукати кращий спосіб мотивації.
Один із моїх клієнтів розповів, що неодноразово робив спроби піднятися над повсякденною метушнею, намагаючись черпати спокій і рівновагу у своїй душі, а енергію – у всесвіті. Він сподівався, що це допоможе йому зосередитися на своїй меті. Він назвав такий прийом «Духовність».
«Мені було приємно, я заспокоювався та добре почувався, однак мою мотивацію це суттєво не підвищило». Він оцінив таку методику як «недосконалу».
Одну з моїх знайомих мотивує віра в «реінкарнацію». Вона говорить: «Я маю намір упорядкувати своє життя зараз, аби мені не довелося повертатися до цього знову». І це діє! Проте інша людина зізналася мені, що з вірою в реінкарнацію вона би взагалі ніколи