Універсальна «валюта» – це як кредитна картка, яку завжди беруть із собою. У розділі «Вісім кроків до швидкого налагодження контакту» ви дізнаєтеся про те, як її розвивати.
Час, коли я писав цю книжку, був важким для агентів із нерухомості, особливо в економічно слабких районах на зразок моєї рідної південно-західної Пенсильванії. Двоюрідна сестра моєї дружини, Венді Скальцитті, спеціалізується на продажі будинків у старому фабричному містечку Джанет, населення якого не перевищує десяти тисяч осіб. Вона знає, як важко переконати клієнта і заробити гроші. Кілька років тому Венді була досить пригніченою. І саме тоді в їхньому агентстві з’явилася нова співробітниця Наталі.
– Наші столи були поряд, і ми відразу потоваришували, – розповіла Венді. – Одного разу я вже майже уклала угоду, потрібно було тільки підписати декілька документів, але несподівано померла моя бабуся. Я зателефонувала Наталі просто з бюро ритуальних послуг і запитала, чи могла б вона зробити це за мене. Вона відразу продовжила справу: зв’язалася з клієнтами, завершила переговори й отримала підписи під угодою. Усе пройшло ідеально.
Незабаром Венді й Наталі почали працювати разом систематично. Вони дбали не лише про те, щоб продати більше будинків, але й надихали, підбадьорювали одна одну і брали відповідальність за наступні кроки, щоб стати кращими агентами; вони не конкурували, а доповнювали одна одну. Ось як сказала про це Венді:
– Я приділяю багато уваги деталям, а Наталі – ні. З іншого боку, Наталі допомагає мені боротися зі страхом перед «холодними дзвінками». Ось одна з наших улюблених фраз, яку ми часто говоримо одна одній, – «Я прикрию тобі спину».
Відколи Венді й Наталі об’єднали свої зусилля, вони стали продавати більше будинків, ніж змогли б продати поодинці. Вони стали неформальною командою, і їм весело було працювати разом.
– У цьому бізнесі треба вміти сміятися, бо інакше розплачешся, – каже Венді. – Одного разу, напередодні Різдва, у нас зірвалися три чималі угоди. Ми просто сиділи в офісі і жартували про них. А що залишалося робити? Моя дочка запитала: «І чого це ви стільки смієтеся?» Я відповіла: «Мила моя, якби ми не сміялися, робота видавалася б нескінченно довгою».
Особиста «валюта»
Щоб зрозуміти, яка ваша особиста «валюта», не намагайтеся зазирнути в себе – для більшості людей це занадто складно. Натомість озирніться навколо. Щоб визначити особисту «валюту», слід зорієнтуватися, що треба іншим, щоб бути щасливими, і що ви для цього можете запропонувати. Можливо, це буде ваш професійний досвід, ваша здатність вирішувати проблеми, ваша мережа контактів, ваш чорний пояс із дзюдо чи просто ваш незламний оптимізм.
У конструктивних і творчих роздумах