Seega helistasin vanale sõbrale, kapten John Rondonile, kes töötas päästearmees. Olin aastaid aidanud Johnil tegeleda Lõuna-Bronxis ja Brooklynis tänavatel elavate inimestega, et õhutada nende püüdlusi, muuta piiravaid uskumusi ja arendada eluks vajalikke oskusi. Olime Beckyga väga uhked inimeste üle, kes olid kasutanud meie õpetusi, et tänavalt minema pääseda ja oma elu kvaliteeti tõsta. Töö kodututega tähendas minu jaoks võimalust anda midagi teistele ja meeles pidada, kuidas mul endal on õnne olnud. See aitab mul pidevalt väärtustada elu, mida mul on privileeg elada. See annab mulle ka perspektiivitunde ja tasakaalustab mu elu.
Ma selgitasin oma eesmärke kapten Johnile ning ta viis mu lapsed ringkäigule, mida nad kunagi ei unustaks, mis annaks neile selge pildi, mida narkootikumid võivad inimestega teha. Alustasime lagunevast üürimajast, mis oli rotte täis, ning sisenemisest alates tabas lapsi šokk šoki järel: nad nägid uriinist üleujutatud põrandaid, sõltlasi, kes süstisid, hoolimata pealtnägijatest, lapsprostituute, kes tülitasid möödakäijaid, ja kuulsid hüljatud laste nuttu. Ning mu lapsed õppisid narkootikumidega seostama vaimset, emotsionaalset ja füüsilist allakäiku. See oli neli ja pool aastat tagasi. Neil on sellest ajast peale olnud mitu korda võimalust narkootikume proovida, ent nad pole seda teinud. Need võimsad neuroassotsiatsioonid on märkimisväärselt kujundanud nende saatust.
„Kui miski sind rusub, siis ei teki valu mitte selle asja enda tõttu, vaid sinu suhtumise tõttu, ja sa võid igal hetkel suhtumist muuta.“
Me oleme ainsad olevused sellel planeedil, kellel on nii rikas siseelu, et mitte sündmused ise ei mõjuta enamikku meist, vaid see, kuidas me neid sündmusi tõlgendame, määrab ära selle, kuidas me endast mõtleme ja kuidas tulevikus käitume. Üks neid asju, mis teeb meid nii eriliseks, on meie suurepärane võime kohanduda, muutuda, manipuleerida objektide või ideedega, et saavutada enda jaoks midagi rahuldustpakkuvamat või kasulikumat. Ja kõige olulisem meie kohandumisannete hulgas on võime võtta mingi ränk kogemus, seostada see teiste kogemustega ja luua sellest kaleidoskoopiline tähendus, mis erineb kelle tahes teise inimese omast. Ainult inimesed suudavad muuta oma assotsiatsioone näiteks nii, et füüsilise valu tulemuseks oleks nauding, või vastupidi.
Meenutage näljastreikijat vanglas. Ta nälgib teatud põhjusel, ta jääb ellu, olles kuu aega söömata. Füüsiline valu, mida ta kogeb, on määratu, aga rahulolu sellest, et ta tõmbab oma üritusele maailma tähelepanu, ületab selle valu. Isiklikumal, igapäevasemal tasandil – inimesed, kes teevad ränka füüsilist trenni oma keha arendamiseks, on õppinud ühendama tohutut naudingutunnet füüsilise piina „magususega“. Nad on ühendanud piinarikka treeningu isikliku arenguga, mis pakub neile rahuldust. Seetõttu on nende tegevus püsiv, nagu ka tulemused!
Конец ознакомительного фрагмента.
Текст предоставлен ООО «ЛитРес».
Прочитайте эту книгу целиком, купив полную легальную версию на ЛитРес.
Безопасно оплатить книгу можно банковской картой Visa, MasterCard, Maestro, со счета мобильного телефона, с платежного терминала, в салоне МТС или Связной, через PayPal, WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI Кошелек, бонусными картами или другим удобным Вам способом.