Лікарі можуть підтвердити, що тіло зцілює себе самостійно. Медицина просто сприяє зціленню і може усувати перешкоди або створювати їх, діючи всупереч інтелекту тіла.
Яким чином тіло врівноважує і погоджує функціонування мозку, що є утіленням розуму, з роботою серця, яке символічно представляє емоційний інтелект? Наше тіло – це досконалий механізм, що перевершує найпотужніший комп’ютер. Наша здатність діяти відповідно до своїх думок і почуттів, а також досягати бажаного не властива жодній з інших живих істот.
Лабораторні наукові дослідження подвійним сліпим методом наводять дедалі більше доказів тісного зв’язку між тілом (фізичною природою), розумом (мисленням) і серцем (почуттями).
Напис у сільському магазині в Північній Кароліні:
Мозок: Я – найрозумніший орган тіла.
Серце: Хто тобі це сказав?
Емоційний інтелект (EQ) – це самопізнання, самоусвідомлення, соціальна чуйність, емпатія і здатність успішно спілкуватися з іншими людьми. Це відчуття своєчасності й соціальної доцільності, а також сміливість визнавати недоліки, виявляти і поважати розбіжність поглядів. До початку 90-х, коли EQ став предметом палкого зацікавлення, його інколи описували як функцію правої півкулі мозку, відмінну від функцій лівої півкулі. Вважали, що ліва півкуля аналітична і відповідає за лінійне мислення, мову, міркування і логіку, а права півкуля більш творча, відповідає за інтуїцію, відчуття і цілісність. Але важливо цінувати обидві півкулі мозку й усвідомлено практикувати розвиток і застосування їхніх унікальних здібностей. Поєднання розуму і почуттів сприяє розвитку більшої врівноваженості, розсудливості і мудрості.
Інтуїція підкаже мислячому розуму, куди дивитися далі.
Існує безліч досліджень, автори яких припускають, що у віддаленій перспективі емоційний інтелект буде важливішим чинником успішного спілкування, взаємин і лідерства, аніж ментальний. Письменник і видатний дослідник EQ Деніел Ґоулмен висловився так:
Для досягнення найкращих результатів у будь-якій праці, галузі емоційна компетентність удвічі важливіша за винятково когнітивні здібності. Для успішності на найвищих рівнях, на керівних посадах емоційна компетентність є практично єдиною перевагою… З огляду на те, що саме емоційна компетентність на дві третини, або навіть більше, відповідає за високу продуктивність праці, статистичні дані підтверджують, що підбір людей, що такі здібності, або використання заходів, спрямованих на розвиток цих здібностей у співробітників,