Безгучно втягуючи віскі із содовою, Цкуру подумки уявляв собі, як зніматиме зі Сари сукню. Розстібне гачок, ніжно потягне за застібку замка. Хоча вони кохалися лише один раз, робити це з нею було добре і затишно. І у вбранні, і без нього вона видавалася молодшою принаймні років на п’ять. Мала білу шкіру та хоч і невеликі, проте гарні округлі перса. Пестити її тіло було прекрасно, а після сім’явилиття він відчував ніжний спокій, пригортаючи її до себе. Але, звісно, цього було недостатньо. І він це розумів. Між людьми має існувати зв’язок. Якщо ти щось береш, то маєш віддавати навзаєм.
– А яким тобі запам’яталося навчання у старшій школі? – спитав Цкуру.
Сара захитала заперечно:
– Моє навчання у школі зараз не має значення. Повір, нічого цікавого. Колись тобі розповім, якщо матимеш бажання. Мені дуже цікаво, що там було далі з вашою групою з п’яти друзів.
Цкуру зачерпнув жменю горішків, кілька з’їв.
– У нас було кілька негласних правил, яких ми дотримувалися. Одне з них полягало в тому, що, наскільки дозволяли обставини, ми завжди збиралися вп’ятьох. Намагалися уникати ситуацій, коли б, скажімо, нас було двоє чи троє. Ми вважали, що це допоможе уникнути розпаду групи. Мусили мати в групі доцентрові сили. Як би то сказати… Ми намагалися втримати гармонійну спільноту без розбрату.
– Гармонійну спільноту без розбрату? – у голосі Сари почулося непідроблене здивування.
Цкуру трохи зачервонівся.
– Старшокласники, буває, вигадують дивні речі…
Сара, уважно дивлячись на Цкуру, питально нахилила голову трохи набік.
– Я не кажу, що це дивно. А яка ціль була у цієї спільноти?
– Як я вже казав, ми допомагали в одній такій школі, де збиралися діти, що мали проблеми і з навчанням, і з бажанням учитися. Ми з цього почали, і воно, безперечно, надалі також було для нас важливим. Однак із часом саме́ буття єдиною спільнотою, можливо, перетворилося в одну з наших цілей.
– Самé буття як таке. І продовження цього буття…
– Напевно.
Сара, щось уявляючи, прижмурила очі:
– Як Всесвіт.
– Я мало знаю про Всесвіт, – відказав Цкуру. – Але тоді це видавалося нам надзвичайно важливим. Дбайливо оберігати ту особливу хімію, що виникла між нами. Це як не давати сірникові загаснути на вітрі.
– Хімію?
– Силу, яка народилася волею обставин. Щось, чого неможливо потім відтворити.
– Як Великий вибух?
– Про Великий вибух я також знаю мало, – відказав Цкуру.
Сара відпила